BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Šulinys

Prie to pačio kasinėjimo ir minties, kad betonui reiks vandens dar spėjom ir šulinį išsikast ) vandens ieškojo uošvis su virgulėm :) davė ir man pamėgint, na tikrai jausmas kai jos pradeda link žemys kažkoks paslaptingas…  taigi radom vietą.. tolokai nuo namo, bet kažkaip nerizikavom ir kasėm ten :)  kasė ne rankomis, bet žmogus kuris tikriausiai pusei Akmenės šulinius tokiu būdu iškasęs. veiksmas vyko labai greit. bijau pameluot ar ne per tris valandas susisukom :) suleidom 5 rentinius į žemę ir vieną ant viršaus. beprasidedant žiemai turėjome šulinį pilnut pilnutėlį su lig žeme.. vanduo krikštolinis :) pavasarį reiks tyrimus vandens pasidaryt :) bet dar rudenį gėriau ir kolkas gyva :)

Rodyk draugams
Pamatai

pamatai pamatai.. džiaugsmas ir skausmas… vėlgi.. jei rudenį nespėjam pasidary pamatų, statybų pradžia nusikelia į vėlyyyyyvą pavasarį, nes pamatus išliek, jie turi sustingt.. žodžiu laikas… vėlgi galvojom ką paprasčiau daryti patiems… buvom užsisvaigę apie plokštuminius pamatus, bet kadangi dar nežinojom tikslaus išplanavimo tai atisakėm šios minties, nes ten jau reikia išvedžiot ir kanalizaciją ir vandentiekį ir tt…

dar vienas reikalavimas buvo, kad pamatai būtų šilti… na čia ir prasidėjo išvedžiojima, kol aš galų gale sumislyjau tai, ką ir padrėm :) kasė tranšėjas mums ne statybininkas žmogus, tai vienur aukščiau, kitur žemiau… visur pasiekėm 1,3m nuo žemės paviršiaus,  o kitur ir daugiau….  na čia suėjo daugiau betono, bet ką padarysi :) taigi pylėm padą 50cm pločio. čia pirkom gatavą betoną, daug gruzo primetėm, paskui išlyginamąjį sluoksnį jau maišėm patys… čia buvo lengvoji dalis… paskui prasidėjo mano teorijos įgyvendinimas praktiškai….  taigi mintis buvo pasidaryti klojinius iš putplasčio :) taip atkrenta klojinių klausimas ir iškart turime apšiltintą pamatą :)taigi pripjovė man daug 30cm medukų,  nusipirkom kieto putplascio ir pirmyn susukinėt :) skamba paprasčiau nei buvo iį tikro.. dariau aš pati… žaidimo buvo, tiksliai jau nepamenu kiek truko.. dvi ar tris dienas. pradėjau nuo kampų:

ir kooooooks nerealus jausmas buvo kai priešingų kraštinių ilgiai sutapo!!! na ilgoji tik skyrėsi 1cm, vet per 14m manau tokia paklaida atleidžiama :)  taigi dėžutė atrodė taip:

taigi taigi, kadangi konstrukcija nebuvo pati stipriausia, tai mintis apie betoną iš kriaušės atkrito… beliko mašytis patiems.. kadangi visi aplink dirbantys, likom mes su uošviu :)  na ir prasidėjo ilgas ir nuoooooooobodu maratonas…  nes reikėjo paraleliai pilti betoną ir iš abiejų pusių užpylinėt… iš vidaus molis iš lauko žvyras…. aišku jau liko tik prisiminimas apie skausmus ir net ašaras iš nevilties, kai pili pili o atrodo tas pamatas nekyla… o pakelt reikėjo metrą… bet per kančias į žvaigždes :)

taigi.. aš be pertraukų, uošvis su dviem pravaikštom :) arėm 21 dieną… kelias dienas turėjom papildomą porą rankų.. vieną dieną atvažiavo dar kelios.. tada ėmėm kriaušę ir papildėm kiek greičiau viską…  tiek kiek leido klojiniai :)))) tuo pačiu paraleliai padarėm ir ūkinio pamatų padą :)

ir štai atėjo ta diena!!! jūs neįsivaizduojat koks jausmelis buvo pamačius šitą vaizdelį:

tai reiškė finišo tiesiąją!!!!

buvo jau lapkritis, bet kažkas iš aukščiau mus labai myli…. visas 21 dieną negavom lietaus… vieną dieną tai visur dangus su žeme maišės, o grynai virš mūsų sklypo ėjo melynas ruožas…  programą minimum mes padarėm :)

na, bet mes nebūtume mes, jei nepadarytume programos maximum :) ačiū mano tėvukui, kuris savo ramiais nervais ir auksinėm rankom, padedant vyrui ir uošviui padarė klojinius ūkiniui :) čia jau nežaidėm, pasiėmėm kriaušę ir užpildėm praktiškai per dieną.. kiek trūko padarėm kitą rytą.. akis mano jau buvo tiek atkalta jog iškart pasakiau, kad trūks 3-4 mišalkų.. sudėjom 3,5 :))) tai taigi dabar jau tikrai be sąžinės graužimo galėjom žiemot :) jau tikriausiai buvau tiek pervargus, kad galutinio rezultato net nebefotografavau :))) :

Rodyk draugams
Šiaudai

Didžiausias rudens galvos skausmas buvo šiaudai… žinojom, kad jų negavus svajones apie ateinančias kalėdas namuke galim pamiršti… šiaip ne taip po ilgų ieškojimų radom :) tiesa… rulonuose, na bet vis geriau negu nieko :) džiaugsmą prigesino transportavimo išlaidos, nors reikėjo vežti tik 15km. na svarbiausia šiaudai :) nurinkom nuo lauko 75 rulonus. Kvietrugiai…

karavanas atrodė taip:

deja deja, bet kitkatoriaus neturėjom.. prasidėjo vėl paieškos.. nežinau kiek apvažinėjom aplinkinių kaimų :) vieni ūkininkai nustebino geranoriškumu, kiti.. na bet apie juos neverta rašyt :) šiaip ne taip radom.. ty sutiko mum pagelbėt. kaip tyčia pamenu oras subjuro… laukėm, o kai išpuolė gera diena kibom į darbą…  pirma dieną oras leido vos porą valandų pasidarbuot.. kitą dieną jau plušėjom iš peties… šešiese…  nuo kiekvieno rulono atsimesdavo bent po vieną eilę, du rulonus visai atmetėm, bet suma sumarum gavom apie 700-750kitkų :) to pakaks namui ir dar kažkiek ūkiniui. sienom užteks abiejų, bet va stogo perdangai pritrūksim. Na bet jau keliai praminti tai gal rudenį jau bus paprasčiau :) tą patį vakarą vyrai dar jas ir suvežė į pastogę.. baigė jau po pirmos nakties, bet kaaaaaaaaaifas buvo nerealus!!! lauke, bet po stogu stovėjusios kitkos peržiemojo gerai, o pagrindinės ant pastogės išvis liux :) tikiuosi pelės  nebus pridariusios zbitkų :)

kitkavimo procesas:

Rodyk draugams
Sėja

Rudenį prisiminus :) kadangi sklypas apie 80arų, tai puse jo laikyt tuščio nesinorėjo, tai ėmėm ir užsėjom :) kvietrugiais, kad jei trūktų šiaudų kažkiek turėtume.. nos iš esmės iš tokio lauko jų juokas išeitų :) na nebent bulvėm sodint :)

čia nuotraukoj gerai matosi tas sodybinis trikampis. rotografuota iš rytinės pusės.

tie du kleveliai bus įvažiavimas :) uj, kaip laukiu pavasario ir žalumos…

Rodyk draugams
Piešinėliai

pradžiai pasirodau, ką mes čia planuojam statyt… kadangi man visada smagiau žiūrėt tokias vizualizacijas, nei sausus brėžinius, tai ir rodaus savo keverzones :)

pradžiai sklypelio planas… na forma ne super drubet puiki, bet  turim ką turim :) vis įdomiau nei standartinis stačiakampis :)

taigi, turim namuką (9*14m) ir ūkinuką(6*12). pasaulio šalys aiškios :) juoda juosta, toks nedidelis kalnelis sustumtas prieš kasant pamatus, jį tokį ir paliksim. Toliau daržiukas daržovėms.. bijau sumeluot bet apie 10 arų gavosi… šulinys gal tolokai nuo namo, bet ten radom gyslą, ten ir kasėm :) tikriausiai neapsirikom bet iki žiemos spėjo prisirinkti pilnas pilnas sulig žeme, ty 5 rentiniai.

NAMAS. paišiausi ilgai, dėliojau visaip, turėjo tilpti visko nemažai.. tai lengva nebuvo… didžiausias blogumas kad jau esame gyvene name ir daug maž žinom visokius niuansus, kur ko reiktų… taip atsirado du įėjimai, papildomas nedidelis wc ir sandėliukas… stengėmės kuo daugiau langų į pietus, kuo mažiau į šiaurę…  taigi, tam tadam, namo planas:

ir šiokia tokia 3D versija:

jei kas turit pastebėjimų- mielai laukiu :) miegamieji kambariukai nedideli, tokius turėjo, užteko.. ten tik miegot ir eidavom… kas pasiges katilinės, tai iškart sakau kad šildymas bus ortakiais nuo židinio :)

ŪKINIS. ūkinis kaip matot irgi nemažas :) nežinau ar tokio reikia, bet čia bus daržinė, meisternė, virtuvėlė na ir tvartukas :) nes vištų tai tikrai bus, o didesnių gyvuliukų.. na bus matyt :)

ūkinis irgi bus šiaudinis, tik daržinė medinė :) abu pastatai bus su keturšlaičiu stogu. na paveiksliukai gražu, o realybė žiūrėsim kaip atrodys :)

Rodyk draugams
Pavasarinė pradžia :)

Vakar lauke kvepėjo pavasariu… vežėmės namo langus ir galvojau… na daug tų blogų apie statybas ir net apie šiaudines statybas, bet man juos taip malonu skaityti, kad dar vienas nepakenks tiems, kas kažkada statys šiaudinuką :) štai kodėl nusprendžiau pradėti :) tai nėra ir statybų pradžia, nes iš rudens šiek tiek padirbėjom, bet tai juokas, palyginus su tuo, kas laukia šią vasarą :)

Rodyk draugams