BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Molinės grindys

Name baisiai noriu molinių grindų keliose vietose… o kadangi mūsų ūkinukas yra bandomasis triušiukas, taigis grindys… pirmiausiai užpylėm visas patalpas gruntu… o paskui išsiaiškinau, kaip tas grindis reikia daryt… taigi iš virtuvėlės vėl viską iškasėm…. na, sako darbas žmogų puošia :))))  ūkiniam dariau supaprastintą variantą, be jokio šiltinimo iš apačios…

taigis nukasėm gruntą…  susitrypė jis per porą savaičių kaip reikalas….  paskui užpylėm skalda… gavos apie 10-12cm. kai buvo užpilta skalda- prasidėjo krosnies statybos, tai vėlgi ten susitrypė kaip reikalas… tada prasidėjo molio mišinio pylimas… 1 dalis molio ir 4 dalys žvyro su stambiais akmenukais :)  na ir šiaudų…. tokią masę pyliau ant skaldos ir…..  ojė vajė… supratau, kodėl tai vadinama plūkta asla :)) veikti tikrai yra ką… o dar žiūrėt su gulščiuku… na.. darbavausi beveik dvi dienas…po trijų dienų jau buvo galima užlipti ant jų :)  dabar jau vaikštom pilnai..  baigiamasis sluoknis bus pilamas tada kai jau bus gatavos sienos :) taigi to tikrojo grožio dar teks palaukti…

Rodyk draugams
Krosnis arba kaip aš tapau mūrininke :)

Orai subjuro, darbai apstojo… nervas ima…. o dar darbeliai, kurie turi tam tikrą seką ir be kurių negali daryt kitų darbų… žodžiu, kad pabaigt stogą, reikia iškišti kaminą… kad iškišt kaminą, reikia žinot ką prie jo jungsi :) kai sužinai ką prie jo jungsi- reikia tą daiktą ir turėti :)  kad jį turėtum, reikia turėt kampą, kur jį pasatatyti :)  taip nuo stogo atsiduriam prie sienų :)

jau beveik buvau susigundžius užsimergti ir pirkti kalvio viryklę:

neneigsiu… kaina man jo pasirodė astronominė… bet…

paskui kažkaip savaime gavos kad iš griuvėsių parsivežėm krūvelę  raudonų molinių plytų… nebrangiai nusipirkom naudotas pečiaus dalis… orkaitę nukniackinom iš uošvių :) ir kaip ir viskas…  vieną vakarą pabetonavom padą…. atėjo laikas krosniai :) turėjo mūrit uošvis, bet kažkaip užmatė jis mane tas plytas dedant ir sako: tai gal tu ir pasimūrik :) kadangi išvaizda man nebuvo paskutinėj vietoj :)  tai ir neatsisakiau :)  pirmos trys eilės nebuvo sunkios, o paskui tai žinoma.. visos durelės okaitės ir tt… ne tik mūrininką bet ir skulptorių vaidinau… baigės apskilusios plytos tai kiekvieną dar ir tašiau :) bet užtrukau tik dvi dienas :) rezultatu beveik patenkinta :) o kaip trauks- bus žinot, kai pajungs kaminą :) tikiuos savaitgalį jau kepsim kugelį :)

ir smagioji dalis, kad kainavo šitas triūsas lygiai 10 kartų mažiau, nei kalvis :)

papildymas:

niekur interneto platybėse neradau, kaip gražiai įleisti tą metalą į plytas… kiek visur mačiau, tai tiesiog ant molio užsodinti ir tiek.. taip buvo ir mano senojoj krosny, bet man tas nepatiko, nes po kiek laiko tas molis tiesiog ištrupėjo… taigi sumislyjau tiesiog gražiai išpjauti plytas… taigis paėmiau ir išpjoviau :P  užsodinau ant karščiui atsparaus silikono (?) ar kažko ten  ir psio :) plėtimuisi palikau po puse cm iš kiekvienos pusės. kaip laikys- bus matyt :)

vyrai apšiltino ir apskardino kaminą, tai jau ėmėm ir pakūrėm pečiuką :) valio valio !!! niekas nerūko nei per siūles, nei per kamino prijungimą… rūko, kaip ir priklauso tik per kaminą :)  netgi per gerai rūko :)  valio!!!

Rodyk draugams
Elektra

Vakar man bebūnant netoli kaimo, gavau iš vyro SMS… joje tebuvo du žodžiai: “turim aliektrą” :)  bet kiek man laimės tie du žodžiai suteikė… jaučiausi kaip laimėjus milijoną :)))))   galėsim dabar išleist pailsėt mūsų generatorių :)

tik tokiu būdu sugalvojau, kaip tai įamžinti :)

Rodyk draugams