BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Baigiamieji išorės darbai

Ir kas sakė, kad šiaudinis namas yra pigus??? Vien stogas auksinis :) ką ten stogas…. stogas stogu, o va visi pakalimai lietvamzdziai ir kitos smulkmenos antra tiek…. taigi beliko susukti tik vejalentes, o jų reikia kuklių 100kv, plius dar ūkiniui kokių 50kv. lietvamzdzių namui suėjo apie 60m, apie 40m ūkiniui…. ne be reikalo sako, kad keturšlaitis stogas pats brangiausias… nu bet man taaaaaip gražu :)
dar lauke liko nutinkuoti pamatą, susukti lenteles ant vakarinės sienos, sudėti kryžiukus ant balkono ir terasos, ir…. viskas :) reikia dar tinko paskutinio sluoksnio, bet tik dėl savęs…. o kadangi poroj vietų noriu papuošt tas lygias sienas šiokiais tokiais ornamentais, tai šiemet tam laiko tikrai nebus….
terasos pakelt šiemet irgi tkriausiai nespėsim…. bet čia jau ne pats butiniausias reikalas, tai irgi gali būti kad teks palaukti iki pavasario…. na žiūrėsim :)
va kaip keičiasi namukas:

Rodyk draugams
Baimės pilnos akys….

Po truputį judame finišo link…. didžiausias darbas, kuris džius ilgai ir nuobodžiai (jau savaitė praėjo o pokyčiai super minimalūs) yra vonios, tambūro ir virtuvės grindys….  čia norėjau molinės aslos…. kadangi pati jau patyrus koks tai “lengvas” darbelis, į talką manęs gelbėt kviečiausi savo tėtį :) ačiū jam kad visa tai padarė per savaitgalį :) bijau nes nežinau kaip bus…. konsultavausi visais įmanomais kanalais, bet pasirodo niekas šiais laikas tokių grindų nedaro :(  dabartinė molinė asla tai du centimetrai molio ant betoninio pagrindo….  man tai truputį nelabai, bet jei šita sulūžinės tai teks tenkintis tokia…. bet labai labai tikiuos kad viskas bus ok vien dėl to kad tikrai butų žiauriai gaila vyro ir tėčio darbo….

po apačia sutankintas smėlis, tada plėvelė, 20cm kieto polistirolo, ant jo truputis sskaldelės ir tada jau molio mišinys su stamgiu žvyru ir šiaudais….

galutinis sluoksnis pilsis kai jau bus sudėtos likusios grindys :) vien tam kad sugaudyt aukščius….

na čia mano būsima virtuvė.. fotografuota dar bedžiūstant, o dabar jau visai sausa :) aš čia apie sienas… nes kiek džius grindys tai bijau net pagalvot….

na dabar tik visi laikom kuščius kad visas šis reikalas sudžiuvęs taptų vienu kietu monolitu, kuriam nebaisios buitinės apkrovos :)

Rodyk draugams
Perdanga arba kaip mes vos nepalūžom….

Nori nenori perdangą reikėjo šiltinti….. pirminis sumanymas buvo šiaudai… per žiemą jie ten buvo… bet kai atėjo TA diena, tai man net bloga darėsi…. KAIP ten reiks suket TIEK molio…KAIP išvedžiot ortakius….  jei atvirai tai tiesiog neturėjau tam jėgų visiškai… pradėjom skaičiuot kiek kainuotų paimt ir sumest at tos perdangos purplastį.. paprasta, greita….jei siltinant 30cm, tai kuklūs 3tlt…..bet tiek to…. pinigai uždirbami… ale buvo šeštadienis…  niekas nedirbo.. su niekuo neimanoma tartis…. o man dar toks kirbesys dūšioj… na kaip šiaudinis namas su putplastine perdanga…. na, sakau… pabandom, kas čia bus…. kaip eisis….

sukonstravo vyrs tokį pakelėją:

virvę panaudojom, tą, kurią kažkada radom pajury :) na ir pradėjom…. molio skiedinys, šiaudai, anr viršaus geras plaušmolis…. ėjosi kur kas lengviau nei tikėjausi…. vienintelis nepatogumas buvo pirmos dvi eilės palei perimetrą, nes reikėjo vos ne gulščiom…. ir kaip tik buvo prasidėję karščiai tai pastogėj temperatūra buvo lengvai tariant fantastiška :)

paskui prasidėjo šildymo vedžiojimas…. ortakiai pasislepe bendrame masyve….

žodžiu visus 80kv, plius šildymas, plius dar sieną kambariuko reikejo apsiūt iš išorės mes padarėm per 5 dienas :) sakyčiau visai neblogai :)

galutinis vaizdelis gavos toks…. (matosi pirmos dvi eiles sausos, kitur dar džiūsta):

dabar jau ten viskas išdžiuvę, šildymas išbandytas…. vyras net uzsilipo ir pavaikščiojo.. niekas nesulūžo :)

vienintelis tokio šiltinimo minusas- svoris….pas mus trys sijos buvo 5m, tai jos mazdaug centimetru ties viduriu įlinko :( ten kur buvo 4m- viskas gerai…. o kur dar jos trumpesnes tai jokių prioblemų :)

likusi perdangos dalis, kur bus palepinis kambariukas, siai dienai apsiltintas įcm vatos ir dar stogas siltinsis 20 arba 25cm vatos…. bet pamenu kažkurią dieną užėjo nebloga kruša, tai ruose kambariuose kur šiltinta šiaudais, krušos garsas vos vos girdejosi per langus.. o šiaip net nesitikėjo kad perėjus iš vieno kambario į kitą toks akivaizdus skirtumas :)

Rodyk draugams
Tvora arba kaip gera turėti 9a sklypą….

Pamenu, kaip apsitverėm senajį kiemą (9a)… atsirado toks saugumo ir jaukios erdvės jausmas….  to tikėjausi ir šįkart….  deja…. kai plotas toks tai gali tikėkit ko tik nori :)  bet ne apie jausmus aš čia….

dar pernai pavasarį kažkaip sugalvojom nusipirkti tinklą… ai dar buvo tie geri laikai kai ermitažas duodavo ir 25proc nuolaidą ir dar ten iš kortelės galėdavai atsiskaityt…. pirmiausiai tai tvorą rinkausi ne pagal kainą, o ėjau ir spaudžiau akutes :) bingo!!!! nesideformuoja… pakeliu akis i kainą… net silpna pasidaro… 418lt rulonas… o pagal pirminius paskaičiavimus reikia 8….. na betistorijos pabaiga tokia, kad išsiderėjom mes tuos rulonus po 250lt…. :)  paėmėm 10. tverti iškart negalėjom, nes turim truputį piktą kaimyna…. šį pavasarį ribos jau tiksliai įtvirtintos, taigi pirmyn :)  bet.. reikia stulpiukų… nei daug nei mažai… minimum 100…. kas bent kiek tuo domėjosi tai įsivaizduoja kainas…. sėdėjau skaičiavau ir reziume gavosi taip, kad pirkom juodą metalą…. per dieną tuos stulpiukus nugruntavom, vyrai išgręžė skylutes vielai  ir viskas… paskui jau įbetonuotus nudažiau du kartus…. kainų skitumas gavosi apie 1000-1200lt….

dėl tų pačių kaimynų sunaudojom ir tuos du papildomai nusipirktus rulonus ir teko dar du nupirkt…. ech…

sunkiausias darbas buvo išgręžt skyles žemėj….ieškojom bobcato, bet musu kaime nėr.. susiradom mažeikiuose, tai uzsiprašė beveik 1000lt, plius pats  atsivežk ir parvežk paskui…. nu totalus briedas sakyčiau…. suradau nuomuojamą benzinini gręžtuvą klaipėdoje. Tuo pačiu pasikviečiau tėvus į talką… jie tą gręžtuvą paėmė, paskui parvežė grįždami namo:)  kainavo visa nuoma 200lt :) vyras su mano tėčiu praktiškai visas skyles išgręžė per dieną…. žinoma į dienos pabaigą jau buvo visai negyvi…. o kitą dieną jau vos turėjo jėgų pabaigt likusias skyles….

pirmą dieną stulpiukus betonavom tryse, o kitas dvi jau dviese su uošviu… kai pagavau kampą, tai viskas ėjos kaip iš pypkės :) tas tris dienas nelijo, o ketvirtą kai davė lietaus, tai rūsio skylutes liko tik prisiminimas…. tai gerai, kad netinginiavom ir tvorą spėjom subetonuot….

pradžia:

prasidėjo pirmosios vyro atostogos, kuriu planas buvo perdangos šiltinimas… bet kai mes tos tvoros tiek laukėm, tai tik susižvalgėm…. ok ok… imam tvorą :)  galvojom nu kas čia tokio… vielą ištempiam tvorą užmetam ir viskas :) mhm… ir viskas… vielą tempėm visą dieną…. jos juk buvo 600m…. likusias keturias dienas tempėm tinklą…. siaubas…. paskui uošvis sukonstravo vartus vienus, vartelius antrus ir vartelius trečius :) taigi reikiama teritorija aptverta….

Rodyk draugams
Ar yra gyvų??? YRA YRA :)

Apleidau blogą visiškai…. kažkaip nei laiko, nei noro, nei įkvėpimo rašyt….  Bet vėl kažkas iš aukščiau verčia mane sustot ir pailsėt…. kelinta diena galuojuos su angina…  gulimas rėžimas užpypino, tai galvoju kada, jei ne dabar parašyti :)

tiesa, sunervavo čia vienas klausimas.. kuris nervuoja ištisai…. ar jau gyvenat???? NE negyvenam :( nu aš niekaip neįsivaizduoju kaip mes lauką nutinkavom per 9 dienas…. dabar viduj žaidžiu žaidžiu ir galo nematyt :( aišku sienos gaunasi nepalyginamai lygesnės nei lauke… ir paskui jau kas reiks tik su dekoratyviu sluoksniu pereiti :)  bet apie visa tai kas pasikeitė nuo pavasario :)

pirmiausia tai baigiau savo raudonąją sieną :)

prie saulės arba dirbtinio apsvietimo tai pasakiskai atrodo :) verta buvo :)

kai prasidėjo šiltosios dienos, tai žiauriai nesinorėjo į namą lįst….  darbavomės šiek tiek lauke…  buvo pabaigta kanalizacija, šiek tiek apstumdyta žemė… įrengta pora gėlynų…. didžiausias darbas- TVORA :) bet apie tai atskirame įraše :)

Rodyk draugams