BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


baimės, pamokos ir taisymai…

Kai pats statai namą, aplink staiga visi pasidaro labai mokyti ir protingi… čia panašiai, kaip auginant vaiką, visi tau negaili patarimų ir pamokymų :) dar įdomiau, kai statai kitokį namą :) įdomiausia, kai tuos patarimus dalija žmonės, kurie per gyvenimą gal tik vinį įkalę yra.. arba nei to :))) kurie patys nepajudina nei piršto, bet tave dar pašiepia, kad kokia tu čia nesamones darai… ech.. visko buvo… bet ne apie tai…
Dabar kai šiaudinukai jau nieko nestebina gal viskas ir paprasčiau.. kai pradėjom statyti mes- informacijos buvo mažiau, o baimių daugiau… kelių šiaudinukų savininkų esu klausus ar jie dar kart statytų tokį namą? žinot.. daugelis atsakė kad tikriausiai ne… kodėl?? nes statant per daug nežinomųjų ir per daug vietų kur galima padaryti klaidų… bet argi jų negalima padaryti statant bet kokį kitą namą??? pirmais metais, kai jau gyvenom ir manęs to klausdavo, aš irgi atsakydavau kad galbūt ne… nestatyčiau… bet ne dėl nežinomųjų… o dėl nežmoniško fizinio krūvio… bet jei paklaustų kas dabar- atsakyčiau kad statyčiau :) tikriausiai tas nuovargis pasimiršo..
statyčiau, nes pats namas kitoks… aš niekur kitur nesijaučiu taip gerai , kaip namuose.. namisėda pasidariau… sunku mane iš čia ištempt.. tu pats patampi kitokiu… tavo pažinčių ratas prasiplečia.. ir tie žmonės kitokie, nei buvo iki tol… tas yra smagu :) galų gale net pasaulėžiūra pasikeičia :) bet ir vėl aš į lankas :)
žodžiu apie pamokymus, baimes ir klaidas… neišvengėm jų ir mes :) smagu kad jos nebuvo didelės, ir finansiškai nelabai skausmingos.

baimė nr.1- prieš statant aplankėm kelis šiaudinukus, ir juose buvo viena problema… išorės tinkas.. nemažai kam jis skilinėjo, trūkinėjo, ir galiausiai visai nučiuoždavo nuo sienos… visur jie buvo tinkuoti molio tinku. Pas save pamatėm, kad vyraujantys vakariniai- pietvakariniai vėjai su lietumis.. taigi vakarinę ir dalį pietinės sienos nusprendėm iškart apkalt lentelėm… tam teko padirbėt ir “išnešt karkasą, kad būtų prie ko jas sukt. taigi po pirmojo tinkavimo išnešėm karkasą, tada tinkavom antrą kart ir galiausiai susukom lenteles… na… negaliu sakyt kad man labai patiko, bet tiko… tiesiog čia pasąmonėj kirbėjo kad tiesiog REIKIA. vaizdelis buvo maždaug toks (2013m):

pirmas dvi žiemas gyvenom dar nebaigę išorės… tam trūko dar vieno tinko sluoksnio. pirmą vasarą nespėjom, antrą vasarą nukėlinėjom rudeniui, o rudenį susiklostė viskas taip, kad tiesiog nebegalėjom nutinkuot.. taigi per tas dvi žiemas supratom koks svarbus galutinis sluoksnis.. ten kur nebuvo lentelių, tai per angokraščius šaltis ir vėjas braudavosi į vidų… per rozetes tiesiog pūsdavo…. ten kur buvo lentelės- supratom padarę klaidą neuždėję priešvejinės plėvelės… nors atrodo viskas buvo nutinkuota, bet kai nuėmėm supratom kodėl esant vakariniam vėjui pas vaikus būdavo taip šalta… taigi praėjusią vasarą pagaliau prisiruošėm nuimt lenteles ir pakišt po jom priešvėjinę… nuėmę supratom, kokio nedidelio tarpelio tarp medienos ir molio užtenka, kad vėjas ir šaltis patektų į vidų… susikrovėm gražiai lenteles, kad žinotume kokiu eiliškumu sukt atgal ir prisėdom pailsėt ant supynės… žiūrėjau aš į tą visą vientisą molinuką ir taaaaip gera, taaaip gražu… ir pradėjau vyrui rutuliot mintį, kad gal nuardom tą karkasą ir nutinkuojam viską kaip priklauso… juolab kad per tuos du gyvenimo metus įsitikinom, kad mūsų į tinką įdėtos kalkės tikrai pasiteisino ir net baisiausi lietūs tikrai jo neplauna… tada mes nieko nenusprendėm ir nusprendėm dar savaitėlę pagalvot…. kuo daugiau aš sukau ratus, tuo daugiau nebenorėjau tų lentelių… na ir apsisprendėm, kad ai… savaite pasidarbuosim, bet lentelių nebesuksim :) šitas sprendimas tikrai pasiteisino… dabar kaskart supdamasi ant sūpynių aš kaifuoju, dabar jau tikrai didžiuojuos savo šiaudų-molio namu :) ir pas vaikus dabar gerokai šilčiau.. nes užsidarė visi plyšeliai :)

baimė ir pamokymas nr.2 kai tik kam užsimindavom kad šildysimės mes židiniu su ortakiais tai tikriausiai nebuvo nei vieno žmogaus, kuris būtų UŽ. argumentai buvo- katilinė svetainės vidury, labai nevienodai pasiskirsto šiluma, sausina orą, kelia dulkes… na bet mes nenorėjom katilo su vandeniu… na nepatiko mum senam name… o ir tikėjom kad užteks ir tokio šildymo… taigi jau trečia žiema mes šildomės taip ir yra tik vienas minusas.. taip- šiluma nevienoda.. ta prasme kambariuose viskas ok, susireguliavom kad šiluma vienoda, bet svetainėj prie židinio tikrai šilčiau :) tai del to gal norėtųsi kad pats židinys stovėtų kokiu metru toliau nuo minkšto kampo :))) bet tai mūsų (o gal geriau sakyt mano) matomų minusų…
argumentas- šilta kol kūreni, bet palaukit??? o jei namie radiatoriai tai juk jie šilti irgi tik tol kol kūreni, nebent turi pasitatęs akumuliacinę talpą… as šilta šalta labiau nuo namo šiltumo ir sandarumo priklauso… pas mus ant židinio sukrauti 5 šamotiniai žiedai, tai turbina įsijungia dar ilgokai po to kai jau niekas židiny nebedega…:

argumentas- sausina orą. na pasakykit man koks šildymas to oro nesausina??? ant mano veido visada galima buvo pamatyti, kada prasidėjo šildymo sezonas.. oda pradėdavo pleiskanot… nežinau ar čia būtent šiaudinuko įtaka, bet dabar mano oda nebepleiskanoja ir tikrai nesijaučia kad namie sausa…
argumentas- kelia dulkes. na čia tiesą sakant nežinau, kaip pamatuot…taip, kai šildomės, tai dulkes nuo paviršių valau dažniau… bet tikrai ne katastrofa :)
na ir paskutinis argumentas, kuriuo mus labiausiai gąsdino visi- katilinė svetainėj…. pas vienus draugus, kurie irgi taip šildosi, pamačiau gražią senovinę spintą… pagyriau, o draugė atsakė, kad čia jų malkinė… net ir jos argumentas buvo kad visgi bardakas aplink ištisinis… taigi pradėjau galvot, kaip čia to išvengus…

pirminiam projekte židinys turėjo stovėt kampu… bet kai atsirado palėpė, tai turėjom sugalvot kur padaryt įlipimą į tą palėpę… taip pasistūmė židinys… ir atsirado laipteliai… taip, laipteliai statūs, bet kadangi vietoj jų buvo numatyti išskleidžiami laiptai, tai man ir šitos kopėčios atrodo superinės :) taigi išnaudojom plotą po jais…
štai židinys:

jam iš kairės sienelė, už kurios slepiasi ir laiptai ir mūsų malkinė su priedais :)
padarėm pakilimą malkom, o apačioj gyvena pelenų siurblys ir spintelė su visokiom židinio smulkmenom. gal ir reiktų kokių durelių, bet… siurblys visada įjungtas, taigi tik atsiveži prasiurbi ir vel atgal į vietą… tokio kiekio malkų užtenka maždaug savaitei. taigi tikrai neinam kaskart į lauką :)

taigi svarbiausia numatyt kur laikyt tokius dalykus ir tikrai tai ne joks argumentas prieš tokį šildymą :)

bus tęsinys….

Rodyk draugams
2 metai kaip viena diena…

Sunku net pačiai patikėti, kad namuke jau du metus gyvenam… sutikom jau trejas kalėdas… pirmaisiais metais dar viską tvarkėm, o pernai jau viduj nebekrapštėm nieko, nes viskas kaip ir padaryta :) na neskaitant vis dar nesančių plintusų mažuosiuose kambariuose :) pernai sausio pradžioj pagaliau pas mane nusprendė atvažiuot draugės iš senųjų vietų :) tai buvo labai geras spyris pabaigt visas nedadielkes :) darbavausi išsijuosus… duris dažyt pabaigiau paskutinį vakarą… čia kalbu apie pagrindinę erdvę, nes kitur jau viskas buvo padaryta… o svetainėj tai dar metus gyvenom su rudom molinėm sienom :) jos buvo paruoštos dažymui, bet niekaip negalėjau susigyventi su jų ne tokia kaip norėjau faktūra… taigi praejus metam, įkvėpiau ir pertinkavau visas svetainės sienas :) norėjau tikrojo molinio namo faktūros… molis, smėlis ir smulkinti šiaudai :)  viskas ant sienos užnešta rankutėm :) dar ir dabar su vyru kaifuojam nuo tų sienu :) atrodo faktūra maždaug taip: taigi sienos baigtos… reik derintis vidaus duris… turėjom po blatų gavę baltas mdf’ines duris, bet kai pamačiau šitas medinukes, tai sužavėjo tas raižinukas, kad nusprendėm pirkt jas…  nebrangios jos buvo… už 7 sumokėjom apie 2t litų :) taigi buvo jos įstatytos, tik be stiklu ir niekuo nedengtos… su visokiais aliejais ieškojimai užtruko… niekaip neradau tinkamo spalvos… poroj kambarių vidinėj pusėj jos nudažytos baltai, pas dičkį tamsiai… bet į svetainę norėjos kažko neutralaus… nešiojaus baltas tas duris ir žiūrėjau kai jos negražu… na žodžiu galutiniu variantu esu patenkinta.. iš 5 skardinių apiejaus vis tiek radau tinkamą :) galutinį variantą turim tokį: plytinėj sienoj:

baltoje sienoje:

stiklus pjovė vyras iš senų metamų stiklų, o aš klijavau plėvelę iš senukų :)))

rankenas pirkau dar seniai seniai.. tikriausiai nei sienų dar nebuvo.. bet pamačiau jas vietiniam sendaikčių turguj… žalvarinės!!! žinoma pakeitusios ir spalvą ir tikrai daug mačiusios, bet man jos pasaka :) ir už visas sumokėjau ar apie 50-60lt :)) už visas!!!!

plintusai dažnai tampa opiu reikalu :))) senąjam bute juos sudėjom tik tada kai jau nusprendėm butą parduot… name irgi sudėjom praėjus gal metam po remonto, o čia jie atsirado pakankamai greit :)  kaip dabar pati į nuotrauką žiūriu tai dar prieš pabaigiant duris :))))

čia ir židinuko apdaila matosi :) paprasta, minimalistinė, bet man miela :)

kai jau daugiau mažiau gatava viskas buvo- atėjo metas užuolaidom… daug kam jų nereikia, bet man tai jos būtinos… tieeeek jaukumo įneša. važiavom su anyta į kelionę po Lietuvą, nes reikėjo ir jai ir man…. galų gale Kaune išsirinkau dvejas… žiūrėjau žiūrėjau ir išsirinkau vienas… grįžus pridėjau prie  langų ir apsiblioviau… dabar prisiminus juokas iš savęs ima.. bet tada išpuolė savaitgalis ir visko buvo… ir verkiau, ir nervavausi… na kur kišt man dabar tuos 20m audinio… nusprendėm surizikuot ir važiuot atgal.. gal priims :) kaip tik pirmadienį buvo vaikų kalėdinė šventė, tai mes iš pačio ryto atgal į Kauną ir mūsų laimei priėmė jas atgal :) išgelbėjo kad buvo pirkatas visas likutis ir nekirptas… iškart nusipirkau tas kitas iš kurių rinkausi :) grįžom tiesiai į vaikų šventę… o anyta tik traukė per dantį, kaip aš vyrą taip greit išsirinkau, jei jau užuolaidas tiek renkuos… na bet kas man.. svarbu likau patenkinta kaip slyva :)

taigi užuolaidos… elementarios senoviškos :)

valgomasis:

virtuvėj pasisiuvau austrijetes :) ryte pasikeli ir įsileidi saulutę, o vakare nusileidus gerokai smagiau :)

dar vienas galvos skausmelis buvo šviestuvai.. kabantys turėjo būti trys…  svetainėj, virš valgomojo stalo ir virtuvėj virš salos… atrodo paprasta, bet neįsivaizdavau ko noriu, kas tiktų ar patiktų… keletą važiantų buvau nusižiūrėjus, bet kaina nedžiugino visiška, juolab kad tiesiog neįsivaizdavau kaip tai atrodys namuose… pagaliau pas mus esančioje naudotų baldų parduotuvėj užmačiau du vienodos stilistikos žalvarinius šviestuvus.. na bent jau du.. virtuvėj gali ir kažkas kitas kabėt :) parsivežiau… nei rėkt nei bėgt… na visiškai ne į temą… nuvežiau atgal… šalia kabojo vienas baisiai baisiai purvinas krištolinis šviestuvas… parduotuvės savininkei pasibėdavojau kai norėčiau tokių pas save, tik gaila kad pas mane kaime tokie netinka… o ji nulėkė į sandėlį ir atnešė dar vieną tik didesnį krištolinė sietyną… sako vežkis pasižiūrėk… aš dar spardžiaus kad pas mane jie tokiam name visai ne į temą :) na įkalbėjo… parsivežėm… aaaaaaa, kaip čia buvęs…. nuvažiavau atgal ir klausiu ką daryt toliau, nes jis vienas o man bent jau dviejų reik.. ji rodo man į tą purviną.. sako imk šitą.. nusiplausi ir bus kaip anas :) nenorėjau tikėt, bet pamėgint galima… na ir ką… tą mažiuką šveičiau su dantų šepetėliu.. matyt kabojo virš kažkokio rūkomojo stalo.. nes vaje vaje kas ten darės… su išrinkimu, plovimu ir surinkimu užtrukau lygiai 8 val, bet jis tapo kaip naujas… didžiojo žadėjau neplaut, bet kai anas nusiplovė tai didysis pasirodė purvinas… tai didelį ploviau 6val :) dar baisiai nemėgstu tų ale žvakių ant tokių šviestuvų, tai pasikeitėm cokolius i mažiukus ir per puse sutrumpinom tas “žvakes”. vargo daug buvo bet argi ne gražuoliai? :)

virtuvėj tada pasiėmiau labiausiai į temą tokį.. labai jau nebrangus buvo tai pagalvojau kad tegu kabo, kol rasiu tinkamesnį :) o tinkamesnį radau visai atsitiktinai vėlgi tam pačiam mūsų turguj… brangesnis nei galiu sau leist, bet kaip jis man patiko… pradžioj didokas pasirodė, bet kai akys priprato, tai viskas ok… jį pastebi visi :)))

na daugiau mažiau tiek :) iki pilnos laimės man čia tetrūksta  indaujos prie valgomojo stalo… dar projektuodama namą, aš tą kampą dariau būtent indaujai.. ir nežinau kas man susišvietė padaryti toj sienoj jungiklius, kurie iki minimumo susiaurino indaujos paiešką.. žinau kad būna tokių išmatavimų, bet vieną kartą pagailėjau pinigų, o daugiau neberandu.. na bet kažkada vis tiek užmatysiu :)

na ir keletas kalėdinių prisiminimų :)

Rodyk draugams
Pridavėm namą, pridavėm namą!!!

Tikriausiai seniai taip nesidžiaugiau :))) Sūnus tą vakarą, jau sakė: mama, gal gali nustot tai kartot :) tą pasakę po kokio 20to karto kai vis kartojau: pridavėm namą, pridavėm namą :)  jis nesuprato, ko aš čia džiūgauju… bet jei kada pats pasistatys ir priduos tai tikrai supras :)

Visą popierizmą sutvarkė vyras :) jis pats viską suvedė ir į infostatybą… pavyko iš antro karto :)

taigi tikrai įmanoma viską pasidaryti patiems :)

Kainavo kadastrinė bylutė 180, energetinis sertifikatas 90, gedodeziniai vieni 100, paskui dar kiti 60, registrų centras 35, deklaracijos pateikimas 14. taigi suma sumarum 480€ :)

energetinę klasę gavom C :) jei langai būt turėję atitikmens deklaraciją- būt buvę B :) bet koks skirtumas…

Taigi ta proga pamėginsiu artimiausiom dienom atnaujinti blogą :)

Rodyk draugams
Pardavėja???

Nežinau ar galima rašyti apie žmogų jam nežinant… bet tikiuosi nesupykit :) žodžiu viešėdama Kaune užsukau į Draugystės senukus paieškoti tapetų į wc….  bingo, puikūs :) pažiūriu į kainą…  13lt rulonėlis… popieriniai… šiuolaikinių viniliniu ir kitokiu tapetų kontekste iškart man kyla įtarimas… buvo jau gan vėlus vakaras.. tuščia… pasikviečiau konsultantę… tą pačią kuriai kaskart ten užsukrama nusišypsau… tą pačią, kuri dirba ten jau n metų…. pradedu klausinėti ar bus su jais viskas gerai, o ji paklausia manęs iš kur ji mane pažįsta…  ogi iš niekur… tiesiog kažkada ji padėjo išsirinkti tapetus butui… paskui namui…o dabar štai vėl… ir pradėjom kalbėtis… aš jai pasipasakojau kokį nama ir kur statom… ji pasipasakojo apie save.. kad kilusi iš šių kraštų… ir dar daug visko papasakojo… o aš klausiausi ir žavėjausi ja :)  tokia šilta moterim… nuostabu kai moteris MYLI savo darbą… tikriausiai todel ten mane ir traukdavo kaskart užsukus…..

Rodyk draugams
Molis, molis… mooooolis…..

Nuo molio man jau bloga darosi…. neįsivaizduoju, kur tokį kiekį aš jo sukišau…. taigi nemažą vasaros darbų dal praleidau tinkuodama vidų… reikėjo nutinkuoti antru sluoksniu su tokiu geru plaušmoliu. tinkavau rankomis… faktūra man labai patiko… tokia grublėta, bet kaikur to tinko buvo per daug, tai truko džiūdamas, todl reikėjo trečio sluoksnio, o po jo jau sienos idealiai lygios gavos… na gal ir gerai… sunkiausia buvo kol atkasiau kaip maišytis skiedinį… pas mus molyje nemažai akmenukų, tai tinkuojant jie tiesiog siutina….  antram sluoksniui tai viskas ok, bet trečiam tai…. Gerai kad beveik laiku sugalvojom aplankyti kito siaudinio namo statytoją ir ten nusvito man protelis :)  taigi į bačką vyras prineša molio, daug vandens… as su drele ismaišau ir tą gauta skystimėlį perkošiu.  perkoštą skystymėlį pilu į vonią… per nakti molis atsisloksniuoja… viršuj likusį vandenį nusemiu ir turiu nuostabią molio tyrę, kurią maišant su smeliu gaunamas mišinys, su kuriuo dirbti vienas malonumas… gal čia nuskambejo sudėtingai, bet atkalus sistemą vonią tyrės pasidarydavau per pusantros valandos  :) kiek tokių vonių sunaudojau paskutiniam sluoksniui jau nebežinau… smėlio tai apie du kubus… tai it molio panašiai… nes maišau vienas prie vieno :)

čia matosi antras sluoksnis:

o čia jau trečiasis… tiesa, dar šlapias :)

atrodo maždaug taip :) o tų sienų daug pasirodo… tai va ir vargstu… bet šitas darbas jau baigtas :)

dar labai laukėme kada išsibetonuosim grindis…  ačiū uošviui už karučiu suvežtą mašiną smėlio į vidų… ir anytai už to smėlio išvyginimą… sutrombavau sulaistydama vandeniu ir paskui su dyyyydeliu mediniu plaktu :)  šiam darbui samdėm tuos pačius žmogelius kaip ir ūkiniui… atvažiavo ir išbetonavo per dieną :) gaila bet foto neturiu…. kažkur kitur matysis :) na betonas ir tiek :)

dar pastatėm ir sutvarkėm židinį:

čai tik matomas laikinas pajungimas į kaminą, kuris vėliau buvo pakeistas į normalų :)

paskui padarėm karščio kamerą, iš kurios šiluma paskirstoma į kitus kambarius… darėm iš specialios plokštės… na nepigus dalykas, bet dirbti tikrai vienas malonumas… jokių ten gipso sukiojimu, vatos dejimo.. klijavimo ir tt… o dar ta smarve nuo vatos (turejom senam name toki varianta padarytą, tai… )

tada likęs karkasas ir nutinkavau moliu viską :)  dar norėjau pažiūrėt ar tiktų kažkokia apdaila, tai vieną valandėlę skyriau palipdymui…. na labai malonus darbas…. relaxas nerealus :)  dabar šitas ornamentas jau nuvalytas, ieškau tinkamesnio. bet manau kažką sugalvosiu :)

Rodyk draugams
Pliusiukai :)

Hmmmm… nebekyla rankos rašyti.. net nežinau kodel…. žiūriu nuo paskutinio įrašo jau cieli keturi mėn praėjo… daug… atrodytų tiek visko galejom nuveikt… o ar nuveikem??? na per tuos keturis mėn daug visokių peripetijų vyko, taigi vos ne du mėn galim užskaityti kaip nedarbo :( na bet nieko nepadarysi… pervargom? galbut… na bet vistiek pokyčių yra ir jau matau šviesą tunelio gale…. na bet apie viską nuo pradžių… perskaičiau paskutinį įrašą ir galvoju, kur čia galima būtų pliusiukus sudėt :)

taigi…

dar lauke liko nutinkuoti pamatą, susukti lenteles ant vakarinės sienos, sudėti kryžiukus ant balkono ir terasos, ir…. viskas :) reikia dar tinko paskutinio sluoksnio, bet tik dėl savęs…. o kadangi poroj vietų noriu papuošt tas lygias sienas šiokiais tokiais ornamentais, tai šiemet tam laiko tikrai nebus….
terasos pakelt šiemet irgi tkriausiai nespėsim…. bet čia jau ne pats butiniausias reikalas, tai irgi gali būti kad teks palaukti iki pavasario…. na žiūrėsim :)

pirmas pliusiukas. pamatas nutinkuotas… uošvis atkasė, pasamdytas zmogelis uždėjo tinkliuką su tuo mišiniu, o ar per dieną nutinkavau struktūriniu tinku :) tada uždėjom koriuką ir užkasėm :) vieną sieną užkasė vaikai :) už tai buvo nusivežti pažaist boulingo :))))

antras pliusiukas. susukti lenteles ant vakarinės sienos :)  jos susuktos ir impregnuotos… buvau užsisvaigus jas nudažyt raudonai, bet paskutinę minutę supasavau ir gavos juodo šokolado spalva :) na.. priprast reikėjo bet iš principo man patinka :)  vasarą labai gražiai žiūrisi, o kai dar bus žolytė aplink :)

nuotraukoje matosi ir pamatas ir lenteles :) koriukas kolkas kyso, bet kai atsiras nuogrinda tai jis bus nupjautas.. tada vaizdelis bus normalesnis :) nuotraukoje dar matosi mano mamuko triūsas :)  vieną savaitgalį nuvalė visus langus :)  negalėjau patikėt kad jie buvo tokie nešvarūs :)))

trečias pliusiukas. uppps… pliusiuko nėr :)  kryžiukų ant terasos turėklų nesudėjom, bet…. vyras susuko visas vėjalentes…. nors ir sunku patikėt bet suko jas virš mėnesio vakarais… na jas reikėjo nusidažyti dar prieš tai du kartus :) taigi pastogės baigtos!!!

Dar ačiū mano tėčiui, kuris vėl savo noru atostogas praleido pas mus ir sukimšo šiaudus į ūkinį… taip pat pirmu sluoksniu ištinkavo jo vidų…. aš nutinkavau lauką pirmu sluoksniu ir labai norėjau dar antru sluoksniu apiet šiemet, na bet…  nebepriėjo rankos… tikiuosi nieko labai baisaus per žiemą nenutiks….

nutinkuoto nuotraukos pasirodo neturiu….

kas dar gero nuveikta??? šis tas ne pagal planą :)  TURIM TERASĄ!!! kažkaip taip gavos :) ji nereali :) uj kaip laukiu vasaros, kai galsim ja naudotis, nes dabar jau per šalta…

pradžioj grindų karkasas :) netgi sugebejau jo medieną su antiseptiku kažkokiu nutept du kartus :)

na ir jau baigta:

šokių aikštelė tamsoje :)

dėl tvorelės niekaip neapsisprendėm, tai palikom tą reikalą pavasariui… per žiemą pasvajosim :) nuo vėjų logiška būtų dėti tamsintą grūdintą stiklą… bet kaina tokio reikalo…. kryžiukai kaimo turizmu man kvepia… šiaip kažkokią tvorikę padaryt… na žiūrėsim :)

pagaliau atvežė palėpės langą :) sudėjo vyras kolbas… žodžiu laukinius darbus šiemet jau baigėm:

jau gerą mėn knisamės viduj…. nors aš ir nemažai vasaros praleidau ten… pati viena tinkavau visas sienas… reikėjo antru sluoksniu nutinkuot na ir dabar jau pabaigiau trečiuoju nutinkuot :) bet apie tai kas vyksta viduje kitame įraše :)


Rodyk draugams
Baigiamieji išorės darbai

Ir kas sakė, kad šiaudinis namas yra pigus??? Vien stogas auksinis :) ką ten stogas…. stogas stogu, o va visi pakalimai lietvamzdziai ir kitos smulkmenos antra tiek…. taigi beliko susukti tik vejalentes, o jų reikia kuklių 100kv, plius dar ūkiniui kokių 50kv. lietvamzdzių namui suėjo apie 60m, apie 40m ūkiniui…. ne be reikalo sako, kad keturšlaitis stogas pats brangiausias… nu bet man taaaaaip gražu :)
dar lauke liko nutinkuoti pamatą, susukti lenteles ant vakarinės sienos, sudėti kryžiukus ant balkono ir terasos, ir…. viskas :) reikia dar tinko paskutinio sluoksnio, bet tik dėl savęs…. o kadangi poroj vietų noriu papuošt tas lygias sienas šiokiais tokiais ornamentais, tai šiemet tam laiko tikrai nebus….
terasos pakelt šiemet irgi tkriausiai nespėsim…. bet čia jau ne pats butiniausias reikalas, tai irgi gali būti kad teks palaukti iki pavasario…. na žiūrėsim :)
va kaip keičiasi namukas:

Rodyk draugams
Baimės pilnos akys….

Po truputį judame finišo link…. didžiausias darbas, kuris džius ilgai ir nuobodžiai (jau savaitė praėjo o pokyčiai super minimalūs) yra vonios, tambūro ir virtuvės grindys….  čia norėjau molinės aslos…. kadangi pati jau patyrus koks tai “lengvas” darbelis, į talką manęs gelbėt kviečiausi savo tėtį :) ačiū jam kad visa tai padarė per savaitgalį :) bijau nes nežinau kaip bus…. konsultavausi visais įmanomais kanalais, bet pasirodo niekas šiais laikas tokių grindų nedaro :(  dabartinė molinė asla tai du centimetrai molio ant betoninio pagrindo….  man tai truputį nelabai, bet jei šita sulūžinės tai teks tenkintis tokia…. bet labai labai tikiuos kad viskas bus ok vien dėl to kad tikrai butų žiauriai gaila vyro ir tėčio darbo….

po apačia sutankintas smėlis, tada plėvelė, 20cm kieto polistirolo, ant jo truputis sskaldelės ir tada jau molio mišinys su stamgiu žvyru ir šiaudais….

galutinis sluoksnis pilsis kai jau bus sudėtos likusios grindys :) vien tam kad sugaudyt aukščius….

na čia mano būsima virtuvė.. fotografuota dar bedžiūstant, o dabar jau visai sausa :) aš čia apie sienas… nes kiek džius grindys tai bijau net pagalvot….

na dabar tik visi laikom kuščius kad visas šis reikalas sudžiuvęs taptų vienu kietu monolitu, kuriam nebaisios buitinės apkrovos :)

Rodyk draugams
Ar yra gyvų??? YRA YRA :)

Apleidau blogą visiškai…. kažkaip nei laiko, nei noro, nei įkvėpimo rašyt….  Bet vėl kažkas iš aukščiau verčia mane sustot ir pailsėt…. kelinta diena galuojuos su angina…  gulimas rėžimas užpypino, tai galvoju kada, jei ne dabar parašyti :)

tiesa, sunervavo čia vienas klausimas.. kuris nervuoja ištisai…. ar jau gyvenat???? NE negyvenam :( nu aš niekaip neįsivaizduoju kaip mes lauką nutinkavom per 9 dienas…. dabar viduj žaidžiu žaidžiu ir galo nematyt :( aišku sienos gaunasi nepalyginamai lygesnės nei lauke… ir paskui jau kas reiks tik su dekoratyviu sluoksniu pereiti :)  bet apie visa tai kas pasikeitė nuo pavasario :)

pirmiausia tai baigiau savo raudonąją sieną :)

prie saulės arba dirbtinio apsvietimo tai pasakiskai atrodo :) verta buvo :)

kai prasidėjo šiltosios dienos, tai žiauriai nesinorėjo į namą lįst….  darbavomės šiek tiek lauke…  buvo pabaigta kanalizacija, šiek tiek apstumdyta žemė… įrengta pora gėlynų…. didžiausias darbas- TVORA :) bet apie tai atskirame įraše :)

Rodyk draugams
Pavasari, aūūūūūūūūū!!!

Hmm, gal kas matėt pavasarį?? prisimenant praėjusius metus tai kovo 15 pradėjom kelti ūkinio karkasą…. mūsų žiemkenčių laukelis jau buvo žalias žalias, o sviego nebuvo nei kvapo….. na šiemet, deja, mūsų niekas nelepina….

nors pečiuką pasikuriam, bet vistiek dirbti jokio malonumo…. kai buvo šioks toks atšilimas, puoliau prie pirmojo šlykščiausio likusio darbo… bet jis pasirodė visai nieko ir gan greit ėjos… bet vėl grįžo žiema ir neberizikavau toliau to daryti….

kad nebutu šalčio tilto, tai sienų šiaudai turi sueiti su perdangos šiaudais. taigi perdanga pakabinta žemiau mūrloto. dedant šiaudus iš lauko  gavos taip, kad ten teko pasiaurinti kitką, o viduj liko medis… na skamba sudėtingai o atrodo taip:

toks dalykas gavosi ilgosiose sienose… taigi dabar kabinu tinklelį ir dedu ten labai labai lengvą plaušmolį :)  praktiškai šiaudus tik suvilgytus molio tyrėje.

labai bijojau šito darbo, bet viskas pasirodė paprasčiau :) trečdalį padariau per du pusdienius…

dabar atrodo maždaug taip:

antras susižavėjimo nebekeliantis darbas-  sienos mūrijimas… pradžioj atrodė nu kas čia yr.. sumūrysiu greit ir smagu :)  deja deja… radžioj pati ir skaldžiau plytas ir išsipjovinėjau (aplink duris darau tokį kantuką kad nereiktų apvadų, o ir du medžiai yra, kuriuos irgi reikia gražiai apeit) paskui jau vyras prisidėjo, bet vistiek.. realiai per diena sumūriju MAX 3 eiles… o dabar jau ir pasilipt reikia, nes nebepasiekiu, o koja savo šneka… na bet per kančias žvaigždes….

čia vonios siena:

tas vienas pagaliukas tik kreipiančioji, kuri nusiims… o kitas pagaliukas užsitinkuos.. o reikalingas jis bus stiklinei pertvarai tvirtinti :)  čia bus mūsų dušo kabina :)

o čia svetainės sienos fragmentas:

dar ilgai svarstėm, ką daryti su  viena pertvarėlė.. pradžioj sakėm darysim lentynėles, bet paskui sugalvojau kitaip (bet apie tai KODĖL, papasakosiu veliau.

žodžiu padarėm tokį nedidelį karkasiuką iš trijų statinių 5*5. iš virtuvės pusės susukom likutines lubų lenteles , kurios čia ir liks… dabar jos atrodo baisiai, bet ateity tikrai bus gražu :)

iš kitos pusės dviem kryptim susukom plonas reikutes  ir paskui viską padengiau plaušmoliu. per dieną šitą gabaliuką ir padariau… įvertinant tai, kad klaušmolį maišiausi rankomis :)

per žiemą dar padarytas nemažas darbas.. išvedžiota visa elektra :) skydelis:

čia aš nesuprantu nieko… čia jau vyro stichija :)  man svarbu veiktų :)

dar susukom viršutinio kambariuko karkasą… vienu momentu jau gailėjausi kar prasidėjom su tuo kambariu, nes kainuos jis mum papildomai nemažai, o ir knisiaus papildomo… bet kai padarėm karkasą…na smagus tas kambariukas bus…

ir viskas…tiek ir tenuveikėm  :(

na dar pažaidžiau su lempa, bet juk čia ne darbas….

radau senutę uošvių rūsy, tai truputį padailinau ir bus į mažąjį wc :)

Rodyk draugams