BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Spameriai- reklameriai…

Jaučiasi, kad artėja statybų sezonas :) bent kartą ar du per savaitę tenka pravalyti komentarus nuo reklamos… šis blogas apie tai kai viską daugiau mažiau darom patys…. krosneles, kriaukles, tvoras ir kitus elementus žmonės tikrai gali susirasti per googla.. taigi labai prašyčiau negaišti ir savo ir mano laiko siūlant komentaruose kažkokias prekes ar paslaugas. visą tokio tipo informaciją aš ištrinu…

Rodyk draugams
Pridavėm namą, pridavėm namą!!!

Tikriausiai seniai taip nesidžiaugiau :))) Sūnus tą vakarą, jau sakė: mama, gal gali nustot tai kartot :) tą pasakę po kokio 20to karto kai vis kartojau: pridavėm namą, pridavėm namą :)  jis nesuprato, ko aš čia džiūgauju… bet jei kada pats pasistatys ir priduos tai tikrai supras :)

Visą popierizmą sutvarkė vyras :) jis pats viską suvedė ir į infostatybą… pavyko iš antro karto :)

taigi tikrai įmanoma viską pasidaryti patiems :)

Kainavo kadastrinė bylutė 180, energetinis sertifikatas 90, gedodeziniai vieni 100, paskui dar kiti 60, registrų centras 35, deklaracijos pateikimas 14. taigi suma sumarum 480€ :)

energetinę klasę gavom C :) jei langai būt turėję atitikmens deklaraciją- būt buvę B :) bet koks skirtumas…

Taigi ta proga pamėginsiu artimiausiom dienom atnaujinti blogą :)

Rodyk draugams
Misija- LOVA


Štai ir pribrendo reikalas šiam darbui… Namo statybos nepraėjo be pasekmių… nugaros skaudėjo abiem, o aš rudeniop išgirdau diagnozę- pasislinkęs stuburo slankstelis… vaikščiot sunku, sėdėt sunku…. žodžiu… kadangi miegojom pasidėję čiužinį ant grotelių, kurios buvo tiesiog padėtos ant grindų, tai rytais atsistot iš “lovos” pasidarė misija neįmanoma… teko atsiprašyti mūsų senos ąžuolinės lovos, kurią buvom išbrokiję už nebetikimą prie naujojo kambario ir tiesiog ji buvo kiek per gremėzdiška mūsų kukliam miegamukui :) savaitę joje bandėm miegot, bet buvom pamiršę, kaip ji traška braška nuo menkiausių judesių, o ir vistiek atsikeldavom kaip sudaužyti… taigi vėl ją išbrokijom, tik šįkart su visu čiužiniu ir šūkiu: NUSIPELNĖME MIEGOTI KOKYBIŠKIAU :) taigi pirmiausiai užsisakiau KIETĄ čiužinį ir ėmėmės su vyru konstruoti lovą… seniai svaigau apie paprastą lovytę be kojūgalio, nes kambariukas siauras ir praėjumui vietos ne marios… jau pirkdama užuolaidas pasiėmiau gaugiau audinio su mintim apsitraukt lovos galvūgalį :) kol aš paišiausi galvūgalį ant popieriaus:

vyras pradėjo rinkti karkasą. tam panaudojom blankes, kurios liko nuo laiptasijų. tai buvo džiovinta obliuota pušis. Tiesa kadangi sijos buvo nemenkos tai teko nuvežt kad perpjautų jas išilgai.. taigi gavosi lentos 3,5*18.  Kadangi visą gyvenimą miegojm 140*200 lovoj, tai ir dabar liko tie patys matmenys :)

galvūgalio karkasui reikėjo kažkokios plokštės, pradžioj žadėjau pirkt fanerą, bet mūsų kaime storos nėr, tai reik užsakinėt, o man reik visko čia ir dabar, tai vėl teko pasiraust uošvių lobynuose. Jie kaip tik buvo išardę seną spintą, kurios plokštės mum puikiai tiko :) plokštes teko sujungti, bet tvirtumo gavosi užtektinai. Sukom iš galo kitą plokštės gabaliuką, visas siūles tepėm montažiniais klijais:

minkštinimui naudojau ploną poroloną.. dėjau trim sluoksniais, pirmą priklijavau prie plokštės skiestais PVA klijais. sluoksnius kirpau skirtingo dydžio didėjančia tvarka. Pirmi du sluoksnia:

ir trečias sluoksnis jau su užlenkimu į kitą pusę:

neblogas galvos skausmas buvo kojos :) visokių minčių buvo, bet apsistojom ties tokiu… Pradžioj vyras sake kad neįsisvaigčiau, bet kur jis dėsis tokią vriedną žmoną turėdamas. Na bet mano užmanymą įgyvendino puikiai :)  taigi ėmėm likučius nuo statybų. Brūselis 12*12, dvi briaunos paturbintos ir turim štai tokį puikų rezultatą:

taigi karkasas gatavas, viskas suklijuota ir susukta :) viską aptraukiau sinteponu.  Tokiu sakyčiau storoku…

kažkodėl sugalvojau kad dar nepakenktų ir pamušalas, o ir turėjau tokios paprastos medvilnikės, tai kodėl ne :)

na ir pagrindinis audinys :)

sagutes pirkau mūsų univermage… sakau kokios pačios pigiausios :) nusiuntė prie dėžučių kur sagos po penkis centus :)  ir kokios puikios formos radau!!!!

aptraukiau jas ir vualia:

nors ir turim geras lovos groteles, bet atsižvelgiant į mūsų abiejų nugaras, pagrindo reikia kieto… taigi panaudojom tos pačios spintos duris, dėl čiužinio kvėpavimo pridarė vyras daug skylučių ir pagrindas yra :)  kaip ir sutūpusios į vietas sagutės :)

atkeliavo čiužinys ir jau  miegu su malonumu :) tik klausiu savęs, kodėl to nepadarėm anksčiau :)

įdomumo dėlei suskaičiavau kiek tas malonumas kainavo :)

mediena 70lt

porolonas 17lt

sinteponas 26lt

klijai 8lt

audinys 22lt

sagutes 1lt

varžtai na kokie 10lt

viso apie 150lt

jei būt reikėję pirkti fanerą ji būtų kanavusi dar apie 200lt


SALDŽIŲ SAPNŲ :)

Rodyk draugams
Pavasari, aūūūūūūūūū!!!

Hmm, gal kas matėt pavasarį?? prisimenant praėjusius metus tai kovo 15 pradėjom kelti ūkinio karkasą…. mūsų žiemkenčių laukelis jau buvo žalias žalias, o sviego nebuvo nei kvapo….. na šiemet, deja, mūsų niekas nelepina….

nors pečiuką pasikuriam, bet vistiek dirbti jokio malonumo…. kai buvo šioks toks atšilimas, puoliau prie pirmojo šlykščiausio likusio darbo… bet jis pasirodė visai nieko ir gan greit ėjos… bet vėl grįžo žiema ir neberizikavau toliau to daryti….

kad nebutu šalčio tilto, tai sienų šiaudai turi sueiti su perdangos šiaudais. taigi perdanga pakabinta žemiau mūrloto. dedant šiaudus iš lauko  gavos taip, kad ten teko pasiaurinti kitką, o viduj liko medis… na skamba sudėtingai o atrodo taip:

toks dalykas gavosi ilgosiose sienose… taigi dabar kabinu tinklelį ir dedu ten labai labai lengvą plaušmolį :)  praktiškai šiaudus tik suvilgytus molio tyrėje.

labai bijojau šito darbo, bet viskas pasirodė paprasčiau :) trečdalį padariau per du pusdienius…

dabar atrodo maždaug taip:

antras susižavėjimo nebekeliantis darbas-  sienos mūrijimas… pradžioj atrodė nu kas čia yr.. sumūrysiu greit ir smagu :)  deja deja… radžioj pati ir skaldžiau plytas ir išsipjovinėjau (aplink duris darau tokį kantuką kad nereiktų apvadų, o ir du medžiai yra, kuriuos irgi reikia gražiai apeit) paskui jau vyras prisidėjo, bet vistiek.. realiai per diena sumūriju MAX 3 eiles… o dabar jau ir pasilipt reikia, nes nebepasiekiu, o koja savo šneka… na bet per kančias žvaigždes….

čia vonios siena:

tas vienas pagaliukas tik kreipiančioji, kuri nusiims… o kitas pagaliukas užsitinkuos.. o reikalingas jis bus stiklinei pertvarai tvirtinti :)  čia bus mūsų dušo kabina :)

o čia svetainės sienos fragmentas:

dar ilgai svarstėm, ką daryti su  viena pertvarėlė.. pradžioj sakėm darysim lentynėles, bet paskui sugalvojau kitaip (bet apie tai KODĖL, papasakosiu veliau.

žodžiu padarėm tokį nedidelį karkasiuką iš trijų statinių 5*5. iš virtuvės pusės susukom likutines lubų lenteles , kurios čia ir liks… dabar jos atrodo baisiai, bet ateity tikrai bus gražu :)

iš kitos pusės dviem kryptim susukom plonas reikutes  ir paskui viską padengiau plaušmoliu. per dieną šitą gabaliuką ir padariau… įvertinant tai, kad klaušmolį maišiausi rankomis :)

per žiemą dar padarytas nemažas darbas.. išvedžiota visa elektra :) skydelis:

čia aš nesuprantu nieko… čia jau vyro stichija :)  man svarbu veiktų :)

dar susukom viršutinio kambariuko karkasą… vienu momentu jau gailėjausi kar prasidėjom su tuo kambariu, nes kainuos jis mum papildomai nemažai, o ir knisiaus papildomo… bet kai padarėm karkasą…na smagus tas kambariukas bus…

ir viskas…tiek ir tenuveikėm  :(

na dar pažaidžiau su lempa, bet juk čia ne darbas….

radau senutę uošvių rūsy, tai truputį padailinau ir bus į mažąjį wc :)

Rodyk draugams
Vaizdelis :)

Mūsų klodai iš toliau :)

Rodyk draugams
Judam, krutam…

Uodai užvaldė mūsų kaimą… siaubas kažkoks… net dirbti nesinori, o dar kai tokie karščiai… na bet po truputuką judam pirmyn :)

šeštadienį turėjom tik pusdienį laiko ir kažkaip daug tingulio… tai pailsėjimui pakišom šiek tiek šiaudų į ūkinio sieną :) ištikro tai pornografija su tais pjaustymais, bet yr kaip yr :)  po tokio vargo šiaudų kišimas į namo karkasą turėtų būti vienas malonumas :)

kažkurią dieną sulaukėm pagrindinės apvalios sijos… ji eina vos ne per puse namo ir sveria daaaaaaug… labai daug… jau tikrai planavau samdyti kraną, kad ją pakelt… bet vietoj krano pasitarnavo du šaunūs berniokai :)  ačiū jiems už pagalbą ir sekamadienio popietę sija jau gulėjo savo vietoj :))) atrodo toks nieko rimto rąstelis, nu bet svorio tai jomajo….

čia ryškiai fotografavau ne aš… nes net nemačiau kaip tas spirgas ten pasikabino…

ps. atkreipkit dėmesį, kaip gražiai išskaptavau rąstų suleidimą :) širie rąstai bus atviri :)  ty nepasisleps sienose :)

kadangi buvo tokia proga, tai dar vyrukus išnaudojau ir buvo sumestos visas perdangos sijos :)  jos- 7*18cm obliuotos… šiandien pavakare namo plote nuo jų jau buvo šešėlis :))) beveik kaip po stogu :)))

Rodyk draugams
Žaidimų aikštelė

Atrodo toks nedidelis statinėlis, bet užtrukom gana nemažai prie jo, o dar ir nebaigėm…  na, kažkada pailsėjimui pabaigsim :)

bendrai vaizdelis atrodo maždaug taip:

visą namuką apsiūsim osb ir nualiejuosim tokia pat spalva kaip bus vakarinė namo siena :) ir stogas dar nusialiejuos tamsiai rudai… prie bendros sodybos masės, kp sakant :)

mažiui labiausiai patinka bezdžionių tiltas:

tarp medukų sudeti elementaraus vamzdžio gabaliukai :)  na kad medis nesiliestų vienas į kitą :)  pradžiai galvojom kokias gumeles dėt, bet kai pamatėm kainą, tai ačiū-  nereikia :) sukarpėm metrą vamzduko ir valio :)

senojoj aikštelėj šitą vietą buvom išsprendę elementariai.. ant viršaus susukom 5 skersmens medukus ir viskas… bet dabar turėti ploniausi rąstukai buvo 6, o tai jau pakankamai nemažai, tai riekėjo ieškot išeities… nuvažiavom į melestą- cinkuoto vamzdžio… metras- apie 20lt…. o maaaaaaaama mia… man  vėl plaukai pasišiaušė… juk reikia beveik 9m….. ok, ieškom alternatyvų… kažkaip netyčia vienam prekybcentry užkliuvo nikeliuoti  vamzdžiai… o dar trijų metrų ilgio… tai už 3 vnt su 20proc nulaida nesumokėjom nei 40lt :) gražiai išfrezavom skylutes ir štai taip sumovėm :)

čia pat matosi ir brangiausioji aikštelės dalis- tinklas… na bet nieko nepadarysi :) svarbu vaikai karstosi… dar reikia pabaigti sujungimus :) supirkta su kuo, tik va rankų laisvų nėr :)

na ir dar vienas smagumynas, kurį dičkis įveikė iškart.. nors nesitikėjau… o mažius jau irgi bando… taigi-  laipiojimo sienlė :) kai ją sumontavom tai stovėjau, žiūrėjau ir gerėjaus savimi :) pirmiausiai žinoma ieškoja, kas prekiautų tais akmenukais… būna jųs ten visokių… radau… vieneto kaina 9-15lt… o  reiktų jų bent 20… mmda… sumelė vėl nemenka…. nuvažiavau į vietines akmens apdirbimo dirbtuves.. sakau ar perpjautumėt akmenėlius pusiau ir išgręžtumėt skyles? na sako megintume :)  dar davė patarimų dėl tvirtinimo, tai aš iškart į laukus, pririnkau įdomesnių akmenėlių ir tokių kur viena pusė beveik ygi… užspalvinau ją ir nuvežiau :)  jis man tą lygią pusę pašlifavo, išgręžė skylutes ir ne kiaurai, o iki vidurio akmens… davė kažkokių atominių klijų ir paėmė 50LT :)  dar max 20-30lt sumokėjau už ilgasriegį, šaibutes, susipjaustėm įklijavom ir valio :)  beliko pritvirtint prie sienelės :)  ja patapo, sena nurašyta mokyklinė lenta :)  taigi ant jos galima dar ir piešti :)  atlaikė akmenėliai ir mane ir vyrą :)  o mes jau tikrai nesam menki :P

o čia atšventėm gimtadienius…  namelis atlaikė 6 suaugusius ir 2 vaikus :)

kažkada, prie vaikų supynių kabės ir mūsų suoliukas :)  bet tik tada kai jau gyvensim ten :)

Rodyk draugams
Moteriškos silpnybės :)

Na, nebūčiau aš moteris… net ir tame statybiniam bardakėly įtaisiau truputį gelyčių :) vieną movą radau griovy :) kitas nukniackinau iš uošvių garažo :) bus laikini loveliai gelytėm :) vis smagiau darbuotis :)

Rodyk draugams
Pramogos vaikams

Auginame du berniokus :) vienam ant nosies 4, kitam jau visi 7…. Dičkio jau net gaila.. nes jis jau daugiau kaip puse savo gyvenimo gyvena statybų ritmu :) taigi nusprendėm pirmiausiai palepinti juos ir kai tik galėsim įbrist į sklypą- suręsti jiems žaidimų aikštelę.. kad galėtų būt ir šalia ir nenuobodžiautų statybų metu :)

senąjame kieme buvau suprojektavus štai tokią žaidimų aikštelę:

padarėm ją gana greitai :) vaikai kone vasarodavo joje, o mes su vyru palinguodavom ant suoliuko, o ir rytinė kava ant jo atrodydavo gerokai skanesnė :) bet bernai paaugo i veiklos norisi daugiau :) o ir vietos turim, tai kodėl ne :) pasipaišiau štai tokį piešinuką :)

man rodos veiklos bus gerokai daugiau :) viską atversim neaukšta tvorele ir atvešim mašiną smėlio.. tai gausis maždaug 40kv smėlio dėžė :)

dar labai patiko toks dalykėlis:

reiks pamėgint sumeistraut, tik kolkas nekyla minčių, ką galima panaudot vietoj to žiedo???

rąstai užsakyti, belieka parsivežti ir pameistraut :)

Rodyk draugams
Piešinėliai

pradžiai pasirodau, ką mes čia planuojam statyt… kadangi man visada smagiau žiūrėt tokias vizualizacijas, nei sausus brėžinius, tai ir rodaus savo keverzones :)

pradžiai sklypelio planas… na forma ne super drubet puiki, bet  turim ką turim :) vis įdomiau nei standartinis stačiakampis :)

taigi, turim namuką (9*14m) ir ūkinuką(6*12). pasaulio šalys aiškios :) juoda juosta, toks nedidelis kalnelis sustumtas prieš kasant pamatus, jį tokį ir paliksim. Toliau daržiukas daržovėms.. bijau sumeluot bet apie 10 arų gavosi… šulinys gal tolokai nuo namo, bet ten radom gyslą, ten ir kasėm :) tikriausiai neapsirikom bet iki žiemos spėjo prisirinkti pilnas pilnas sulig žeme, ty 5 rentiniai.

NAMAS. paišiausi ilgai, dėliojau visaip, turėjo tilpti visko nemažai.. tai lengva nebuvo… didžiausias blogumas kad jau esame gyvene name ir daug maž žinom visokius niuansus, kur ko reiktų… taip atsirado du įėjimai, papildomas nedidelis wc ir sandėliukas… stengėmės kuo daugiau langų į pietus, kuo mažiau į šiaurę…  taigi, tam tadam, namo planas:

ir šiokia tokia 3D versija:

jei kas turit pastebėjimų- mielai laukiu :) miegamieji kambariukai nedideli, tokius turėjo, užteko.. ten tik miegot ir eidavom… kas pasiges katilinės, tai iškart sakau kad šildymas bus ortakiais nuo židinio :)

ŪKINIS. ūkinis kaip matot irgi nemažas :) nežinau ar tokio reikia, bet čia bus daržinė, meisternė, virtuvėlė na ir tvartukas :) nes vištų tai tikrai bus, o didesnių gyvuliukų.. na bus matyt :)

ūkinis irgi bus šiaudinis, tik daržinė medinė :) abu pastatai bus su keturšlaičiu stogu. na paveiksliukai gražu, o realybė žiūrėsim kaip atrodys :)

Rodyk draugams