BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Mažylio lėktuvėlis…

Turime name 4 atskirus, vienodo dydžio kambarėlius :) visi maždaug po 10kv.  taigi mažėlio kambarys.

kas pamena, tai dariau jam lempą lėktuvėlį.. nuo jos ir gimė mintis apie tokį kambarį, bet gavos jis kitoks, nei buvo pirminis sumanymas… ieškojau vintažinio fototapeto su lektuvais, deja radau tik kelis ir tie buvo ne mūsų kišenei… tada buvo mintis pačiai piešt, bet paskui netyčia radau tai kas yra dabar… tada to filmuko Lietuvoje dar nebuvo ir net nenumaniau kad bus… na bet yra kaip yra ir džiaugiuos kad vaikui jis patiko :) taigi ant sienos atsirado JIS :)

vaikų kambariams jokių baldų neturėjom.. tik vyresnysis turėjo lovą ir komodą… taigi šiam kambariui reikėjo visko… nesinorėjo kambarių apkraut jokiom spintom, tai pradėjau ieškot komodos… pradžiai buvau paskolinus savo IKEA MALM komodą ir ji visai neblogai žiūrėjosi, bet kai pastaroji nukeliavo savo vieton, reikėjo alternatyvos. po paieškų nusprendžiau nupirkt jam tokią pat MALM, bet visai netyčia skelbimuose radau štai šią :) irgi IKEA, nedaug naudota, bet kaina perpus mažesnė nei naujos…. na ir neatsispyriau :) truputį patrumpinom kojas, nes man kažkaip jos per aukštos pasirodė ir labai šauniai ji čia tiko :) vienoj pusėj rūbai, o kitoj- žaislai :)

lovą radau pušinę, niekuo nedengtą, taigi buvo puiki medžiaga tolesniem veiksmam :) nudažiau aš ją baltai, prie jos sendaikčiuose radau paprastą spintelę.. truputį irgi patiuningavau ir bavos visai neblogas komplektukas :)

Apie spintelę:

buvo ji tokia:

teko pašveisti, tada priklijavau tokias medines juosteles, kurios gavos kaip filingiukai. kadangi šalia lova ant gražių kojų, tai ir spintelės panašios reikėjo…  nesugalvojau iš ko jas padaryti, ir pradėjau keliaut per visus savo “turtus”… radau jas virtuvėje… supakuotas, taip niekad ir nenaudotas.. tai druskinė ir pipirinė :) pritaisėm jas, ir viską nudažėm :)

ant balkio buvo numatytas apšvietimas. prie lėktuvo man pasirodė visai nieko variantas, tokios paprastos laukinės lempos:

vietoj pagrindinio šviestuvo pa šiai dienai kabo tik lemputė :(

Stalas paprastas iš JYSK’o, bet irgi nudažytas baltai.. kėdė iš IKEJOS, bet baisiai man ji nepatinka, nes labai jau tepli ir labai sunkiai valoma… kitam vaikui nupirkom tokią tik lakuotą, tai jokių problemų… o ši tai kažkoks neusipratimas…

vaikai iš darželių. mokyklų parsineša visokių padėkos raštų, nuotraukų… kad nesimetytų, o ir pats vaikas galėtų didžiuotis, nusprendžiau abiem padaryti tokias kaip garbės lentas… šiam kambary nupirkau paprastas apdailines juostas, priklijavau prie sienos ir nudažiau sienų spalva. prie bendros kambario stilistikos :)

va taip gyvena mūsų jaunėlis :)

Rodyk draugams
Krėsliukas- sūpuokliukas :)

Gyvename prie tokio seno kelio… kuris mūsuose dar vadinamas meiles keliu, nes mėgstamas porelių :) kai pradeda juo zuiti mašinos, suprantam- atėjo pavasaris :) bet ne apie tai… vieniem tai meilės keliukas, kitiem vieta, kur galima atsikratyti šiukšlėmis…mėgstam mes tuo keliu pasivaiščiot, dviračiais pasivažinėt, ir kartais taaaaip liūdna kai pamatau išmeta kokį didesnį daiktą, ar tiesiog maišą šiukšlių… na negi yra skirtumas kur jį vežt… čia į kelią ar paimt ir civilizuotai nuvežt į stambiagabaričių atliekų aikštelę??? bet ir vėl ne apie tai….

žodžiu ta aikštele mes pasinaudojam… išvežę daug ko esam… o kartą ir parsivežę… pamačiau ten JĮ.. tokį baisuoklį… bet išdrįsau atsisėsti… toks patogus pasirodė, kad negalėjo jo ten palikt…. taip jis atsirado pas mus…kokį pusmetį prastovėjo terasoj ir štai priėjo jo eilė :)
o jis tai- krėsliukas- sūpuokliukas:

taigi pirmiausiai rekėjo viską nuardyti…. na padaryta rimtai buvo… buvęs porolonas visiskai sutrupėjęs, kibus.. žodžiu brrrrr….  na bet viską nusiurbus nuvalius liko grynas rėmas :)
nuo stovėjimo lauke senas lakas buvo beveik visai nutrupėjęs, taigi šveitimo buvo nedaug… nušveitus pasirodė tikroji medžio spalva ir su vyru nesprendėm, kad jos turėtų buti ąžuolinės :) kojas nualiejavau… neleidau pilnai susigert ir nuvaliau, kad nebūtų per tamsu… paskui dar užtepiau vašku, likusiu nuo aslos darymo… gavosi gražiai :)
minkštajai daliai reikėjo porolono… mūsų kaime sunkiai tikriausia būtų rast, tai naudotų baldų parduotuvėj nusipirkau paminkštinimą kėdėms kaip būna… nurengiau jį ir turiu poroloną :) kažkaip mažoka jo pasirodė, tai ten pat dar radau ir gabaliuką riūžavo ortopedinio porolono gabaliuką, kurio kaip tik uzteko vienam sluoksniui.. už abu sumokėjau 11lt :)
viską sudėjau ir apmušiau su sinteponu… nuotraukos nepadariau, bet ten kur nufotografuotas rėmas, antram plane matosi kaip atrodo :)
tokį efektą su sagutėm norėjau išgauti ir miegamojo lovoj… deja turėjau per mažai audinio… taigi šįkart su kiekviena sagute toks džiaugsmas buvo… kaip man gražu :) į spalvą nekreipkit dėmesio… apsvietimas “fantastiškas” :)
kadangi kitoj pusėj preskartonas, tai prišaudyt kaip miegamo lovoj negalėjom, tai vyras sugalvojo tokį būdą:
nukarpiau vielutes ir kad paspaudus neiškristų pagaliukai dėl visa ko užklijavau…:
šoninės detalės orginale nebuvo nei kiek paminkštintos, bet man norėjosi ir jų tokių minkštesnių, tai dėjau truputį sintepono ir aptraukiau…:
ir paskutinės detalės sugulusios į savo vietas:
ir taram param turim gražuolį krėsliuką- sūpuokliuką:)

Rodyk draugams
Misija- LOVA


Štai ir pribrendo reikalas šiam darbui… Namo statybos nepraėjo be pasekmių… nugaros skaudėjo abiem, o aš rudeniop išgirdau diagnozę- pasislinkęs stuburo slankstelis… vaikščiot sunku, sėdėt sunku…. žodžiu… kadangi miegojom pasidėję čiužinį ant grotelių, kurios buvo tiesiog padėtos ant grindų, tai rytais atsistot iš “lovos” pasidarė misija neįmanoma… teko atsiprašyti mūsų senos ąžuolinės lovos, kurią buvom išbrokiję už nebetikimą prie naujojo kambario ir tiesiog ji buvo kiek per gremėzdiška mūsų kukliam miegamukui :) savaitę joje bandėm miegot, bet buvom pamiršę, kaip ji traška braška nuo menkiausių judesių, o ir vistiek atsikeldavom kaip sudaužyti… taigi vėl ją išbrokijom, tik šįkart su visu čiužiniu ir šūkiu: NUSIPELNĖME MIEGOTI KOKYBIŠKIAU :) taigi pirmiausiai užsisakiau KIETĄ čiužinį ir ėmėmės su vyru konstruoti lovą… seniai svaigau apie paprastą lovytę be kojūgalio, nes kambariukas siauras ir praėjumui vietos ne marios… jau pirkdama užuolaidas pasiėmiau gaugiau audinio su mintim apsitraukt lovos galvūgalį :) kol aš paišiausi galvūgalį ant popieriaus:

vyras pradėjo rinkti karkasą. tam panaudojom blankes, kurios liko nuo laiptasijų. tai buvo džiovinta obliuota pušis. Tiesa kadangi sijos buvo nemenkos tai teko nuvežt kad perpjautų jas išilgai.. taigi gavosi lentos 3,5*18.  Kadangi visą gyvenimą miegojm 140*200 lovoj, tai ir dabar liko tie patys matmenys :)

galvūgalio karkasui reikėjo kažkokios plokštės, pradžioj žadėjau pirkt fanerą, bet mūsų kaime storos nėr, tai reik užsakinėt, o man reik visko čia ir dabar, tai vėl teko pasiraust uošvių lobynuose. Jie kaip tik buvo išardę seną spintą, kurios plokštės mum puikiai tiko :) plokštes teko sujungti, bet tvirtumo gavosi užtektinai. Sukom iš galo kitą plokštės gabaliuką, visas siūles tepėm montažiniais klijais:

minkštinimui naudojau ploną poroloną.. dėjau trim sluoksniais, pirmą priklijavau prie plokštės skiestais PVA klijais. sluoksnius kirpau skirtingo dydžio didėjančia tvarka. Pirmi du sluoksnia:

ir trečias sluoksnis jau su užlenkimu į kitą pusę:

neblogas galvos skausmas buvo kojos :) visokių minčių buvo, bet apsistojom ties tokiu… Pradžioj vyras sake kad neįsisvaigčiau, bet kur jis dėsis tokią vriedną žmoną turėdamas. Na bet mano užmanymą įgyvendino puikiai :)  taigi ėmėm likučius nuo statybų. Brūselis 12*12, dvi briaunos paturbintos ir turim štai tokį puikų rezultatą:

taigi karkasas gatavas, viskas suklijuota ir susukta :) viską aptraukiau sinteponu.  Tokiu sakyčiau storoku…

kažkodėl sugalvojau kad dar nepakenktų ir pamušalas, o ir turėjau tokios paprastos medvilnikės, tai kodėl ne :)

na ir pagrindinis audinys :)

sagutes pirkau mūsų univermage… sakau kokios pačios pigiausios :) nusiuntė prie dėžučių kur sagos po penkis centus :)  ir kokios puikios formos radau!!!!

aptraukiau jas ir vualia:

nors ir turim geras lovos groteles, bet atsižvelgiant į mūsų abiejų nugaras, pagrindo reikia kieto… taigi panaudojom tos pačios spintos duris, dėl čiužinio kvėpavimo pridarė vyras daug skylučių ir pagrindas yra :)  kaip ir sutūpusios į vietas sagutės :)

atkeliavo čiužinys ir jau  miegu su malonumu :) tik klausiu savęs, kodėl to nepadarėm anksčiau :)

įdomumo dėlei suskaičiavau kiek tas malonumas kainavo :)

mediena 70lt

porolonas 17lt

sinteponas 26lt

klijai 8lt

audinys 22lt

sagutes 1lt

varžtai na kokie 10lt

viso apie 150lt

jei būt reikėję pirkti fanerą ji būtų kanavusi dar apie 200lt


SALDŽIŲ SAPNŲ :)

Rodyk draugams
Basos kojos….

Name labai labai norejau šiltų grindų… ne tiek norėjau šiltų, kiek bijojau šaltų…. tokias turejom jau tai….  man patinka namie vaikščioti basai… Taigi šiai dienai galiu pasidžiaugt kad turim mes tas šiltas grindis :)

taigi sumuštinis gavosi toks:

betonines juodgrindės, po jom žinoma dregmes izoliacija. tada brūseliai 5*5 ir ant jų lagės 5*15… planavom pilti polistirolo granules, bet ju arti neradom, tai supylem birią vatą :)  išties nebrangus variantas… na ir ant viršaus klojom ąžuolines lentas…. taigi name jau galima gastroliuot laisvai ir svarbiausia švariai :)  keistas jausmas kai jau įėjus reikia nusiaut batus :)

karkasas:

pataliukai:

ir grindyyyyyyysssss :)

ilgai galvojom ka det prie zidinio… paskui parsivezem pabandymui zalvario ir vario lakstus… vario visai liux tiko ir patiko tai jį ir palikom :) po juo grindu nedejom, turejom storos fanieros tai ja ir padejom :)

toliau tikriausiai įdomiau atgarsiai apie aslą :)

pagrindas jai buvo padarytas vonioj, tambūre ir virtuvėj… pirmiausia pabaigiau ją vonioj… tada pamačiau, kad vistik ji nera labai atspari mechaniniams pažeidimams, todel tambūre jos atsisakiau… ten nupirktos plyteles.

virtuvej vistiek norejau tik vietoj rekomenduojamu dviejų įgirdymu aliejumi as ten pyliau jį 5kartus ir tikrai galiu pasakyt kad gavosi stipresne nei vonioj… tokia butų tikusi ir tambūre, bet jau nebeliko baltojo molio misinio, tai ir nesiparinu.. gerai ten bus ir plyteles…

taigi ant jau padaryto pagrindo dėjau baltojo molio mišinį, jam išdžiūvus reiko vėl visą plotą užtrinti…

čia tik užtepta:

kai išdžiuvo tai buvo balta balta, tik foto nepadariau :(

čia pradetas užtrynimas, ir tas akmenukas čia ne dėl grožio…. čia darbo įrankis:)  sakiau reik įsirėminti jį, nes nusizulino kaip reikalas :)

galutinio varianto dar neturiu nufotografavus…  žinoma grožis grožiu, bet pradžioj tai labai susinervinau nes jos buvo šaltos kaip ledas :( pas mus jokio grindininio šildymo nėra, bet po apačia 20cm putplasčio pakišta, tai tikejaus kad nebus šalta…. bet kai  pradėjom normaliai šildyti namus tai jos taip greit įšyla :) jausmas visiškai nesiskiria nuo medinių grindų ir laisvai ant jų galima vaikščioti basom :) taigi smagumėlis :)

Rodyk draugams
Molis, molis… mooooolis…..

Nuo molio man jau bloga darosi…. neįsivaizduoju, kur tokį kiekį aš jo sukišau…. taigi nemažą vasaros darbų dal praleidau tinkuodama vidų… reikėjo nutinkuoti antru sluoksniu su tokiu geru plaušmoliu. tinkavau rankomis… faktūra man labai patiko… tokia grublėta, bet kaikur to tinko buvo per daug, tai truko džiūdamas, todl reikėjo trečio sluoksnio, o po jo jau sienos idealiai lygios gavos… na gal ir gerai… sunkiausia buvo kol atkasiau kaip maišytis skiedinį… pas mus molyje nemažai akmenukų, tai tinkuojant jie tiesiog siutina….  antram sluoksniui tai viskas ok, bet trečiam tai…. Gerai kad beveik laiku sugalvojom aplankyti kito siaudinio namo statytoją ir ten nusvito man protelis :)  taigi į bačką vyras prineša molio, daug vandens… as su drele ismaišau ir tą gauta skystimėlį perkošiu.  perkoštą skystymėlį pilu į vonią… per nakti molis atsisloksniuoja… viršuj likusį vandenį nusemiu ir turiu nuostabią molio tyrę, kurią maišant su smeliu gaunamas mišinys, su kuriuo dirbti vienas malonumas… gal čia nuskambejo sudėtingai, bet atkalus sistemą vonią tyrės pasidarydavau per pusantros valandos  :) kiek tokių vonių sunaudojau paskutiniam sluoksniui jau nebežinau… smėlio tai apie du kubus… tai it molio panašiai… nes maišau vienas prie vieno :)

čia matosi antras sluoksnis:

o čia jau trečiasis… tiesa, dar šlapias :)

atrodo maždaug taip :) o tų sienų daug pasirodo… tai va ir vargstu… bet šitas darbas jau baigtas :)

dar labai laukėme kada išsibetonuosim grindis…  ačiū uošviui už karučiu suvežtą mašiną smėlio į vidų… ir anytai už to smėlio išvyginimą… sutrombavau sulaistydama vandeniu ir paskui su dyyyydeliu mediniu plaktu :)  šiam darbui samdėm tuos pačius žmogelius kaip ir ūkiniui… atvažiavo ir išbetonavo per dieną :) gaila bet foto neturiu…. kažkur kitur matysis :) na betonas ir tiek :)

dar pastatėm ir sutvarkėm židinį:

čai tik matomas laikinas pajungimas į kaminą, kuris vėliau buvo pakeistas į normalų :)

paskui padarėm karščio kamerą, iš kurios šiluma paskirstoma į kitus kambarius… darėm iš specialios plokštės… na nepigus dalykas, bet dirbti tikrai vienas malonumas… jokių ten gipso sukiojimu, vatos dejimo.. klijavimo ir tt… o dar ta smarve nuo vatos (turejom senam name toki varianta padarytą, tai… )

tada likęs karkasas ir nutinkavau moliu viską :)  dar norėjau pažiūrėt ar tiktų kažkokia apdaila, tai vieną valandėlę skyriau palipdymui…. na labai malonus darbas…. relaxas nerealus :)  dabar šitas ornamentas jau nuvalytas, ieškau tinkamesnio. bet manau kažką sugalvosiu :)

Rodyk draugams
Pavasari, aūūūūūūūūū!!!

Hmm, gal kas matėt pavasarį?? prisimenant praėjusius metus tai kovo 15 pradėjom kelti ūkinio karkasą…. mūsų žiemkenčių laukelis jau buvo žalias žalias, o sviego nebuvo nei kvapo….. na šiemet, deja, mūsų niekas nelepina….

nors pečiuką pasikuriam, bet vistiek dirbti jokio malonumo…. kai buvo šioks toks atšilimas, puoliau prie pirmojo šlykščiausio likusio darbo… bet jis pasirodė visai nieko ir gan greit ėjos… bet vėl grįžo žiema ir neberizikavau toliau to daryti….

kad nebutu šalčio tilto, tai sienų šiaudai turi sueiti su perdangos šiaudais. taigi perdanga pakabinta žemiau mūrloto. dedant šiaudus iš lauko  gavos taip, kad ten teko pasiaurinti kitką, o viduj liko medis… na skamba sudėtingai o atrodo taip:

toks dalykas gavosi ilgosiose sienose… taigi dabar kabinu tinklelį ir dedu ten labai labai lengvą plaušmolį :)  praktiškai šiaudus tik suvilgytus molio tyrėje.

labai bijojau šito darbo, bet viskas pasirodė paprasčiau :) trečdalį padariau per du pusdienius…

dabar atrodo maždaug taip:

antras susižavėjimo nebekeliantis darbas-  sienos mūrijimas… pradžioj atrodė nu kas čia yr.. sumūrysiu greit ir smagu :)  deja deja… radžioj pati ir skaldžiau plytas ir išsipjovinėjau (aplink duris darau tokį kantuką kad nereiktų apvadų, o ir du medžiai yra, kuriuos irgi reikia gražiai apeit) paskui jau vyras prisidėjo, bet vistiek.. realiai per diena sumūriju MAX 3 eiles… o dabar jau ir pasilipt reikia, nes nebepasiekiu, o koja savo šneka… na bet per kančias žvaigždes….

čia vonios siena:

tas vienas pagaliukas tik kreipiančioji, kuri nusiims… o kitas pagaliukas užsitinkuos.. o reikalingas jis bus stiklinei pertvarai tvirtinti :)  čia bus mūsų dušo kabina :)

o čia svetainės sienos fragmentas:

dar ilgai svarstėm, ką daryti su  viena pertvarėlė.. pradžioj sakėm darysim lentynėles, bet paskui sugalvojau kitaip (bet apie tai KODĖL, papasakosiu veliau.

žodžiu padarėm tokį nedidelį karkasiuką iš trijų statinių 5*5. iš virtuvės pusės susukom likutines lubų lenteles , kurios čia ir liks… dabar jos atrodo baisiai, bet ateity tikrai bus gražu :)

iš kitos pusės dviem kryptim susukom plonas reikutes  ir paskui viską padengiau plaušmoliu. per dieną šitą gabaliuką ir padariau… įvertinant tai, kad klaušmolį maišiausi rankomis :)

per žiemą dar padarytas nemažas darbas.. išvedžiota visa elektra :) skydelis:

čia aš nesuprantu nieko… čia jau vyro stichija :)  man svarbu veiktų :)

dar susukom viršutinio kambariuko karkasą… vienu momentu jau gailėjausi kar prasidėjom su tuo kambariu, nes kainuos jis mum papildomai nemažai, o ir knisiaus papildomo… bet kai padarėm karkasą…na smagus tas kambariukas bus…

ir viskas…tiek ir tenuveikėm  :(

na dar pažaidžiau su lempa, bet juk čia ne darbas….

radau senutę uošvių rūsy, tai truputį padailinau ir bus į mažąjį wc :)

Rodyk draugams
Skrendam?

Beklajodama internete, ebėjuj radau lempikę…. atrodo niekuo neįpatinga, bet ji mane taip užkabino, kad nuo jos net visas mažojo kambario vaizdas nusipiešė…. kaltininkė atrodė taip:

paskutinę sekundę mane aplenkė :(  ir nusipirkti man jos nepavyko :(

taigi apėjau visas pakampes, iš statybų parsivežiau kanalizacijos vazdžio likutį ir kibau į darbą :)

tris valandas prievartavau tą vamzdį :) šildžiau glosčiau, pjausčiau, lydžiau, kol galų gale kažkas gavos :)

uodegai ėmiau viengubą presuotą plokštę, o sparnus klijavau iš dviejų, kad tokie gaubtesni būtų :)

juos įlydžiau į vamzdį.. gavos maždaug taip:

na tada jau dažymas ir surinkimas :) ir WUALIA!!!!! turiu lempą :)  gal ji ne tokia super druper kaip pirktinė, bet aš ja labai patenkinta :)

Rodyk draugams
Pažaidimai su mediena :)

Žiema žiemužė :) kažkiek dirbom, kažkiek dėl šalčių tingėjom, kažkiek pramogavom… vieno šeštadienio pramogos su rogutėmis baigėsi mano koja gipse…. atrodo nieko baisiai rimto, bet pirmą savaitę praktiškai pragulėjau lovoj…. na o kada, jei ne tokiu momentu gali pasvajoti, kaip atrodys namo vidus :) taigi pradėjau dėliotis kas ir kaip… ir praktiškai didžiojoj erdvėj buvo likęs pagrindinis klaustukas-  ką daryti su kolona ir sija, kad jos įsipaišytų į bendrą erdvę:

Prie visų kitų detalių jos norisi tamsesnės sendintos…

taigi kartu su savo ramentais užsidariau katilinėj ir štai ką pavyko nuveikt per keliolika minučių ant vienos kojos:)

parvežė vyras to rąsto likutį ir pamėginau pažaist su tokiais įrankiais: kampinis slifuoklis, drelė ir du antgaliai (stambesnis ir smulkesnis).

smulkesnis:

rąstui jis buvo per švelnus, tai pamėginau ant lentelės. puse lentelės šukuota, kita puse ne. paskui vienodai dengta patina ir aliejuota. skirtumas matosi :)

na o rąstui naudojau tokį:

vienur pamėginau švelniau, kitur grubiau… kadangi tas rąstas nemažas tai manau pasirinksim tokį grubesnį… štai kas gavos:

manau, jei lubas su sijom nudažysim baltai, tai tas tamsus rąstas neturėtų visko labai apsunkinti :)

Rodyk draugams