BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Baigiamieji išorės darbai

Ir kas sakė, kad šiaudinis namas yra pigus??? Vien stogas auksinis :) ką ten stogas…. stogas stogu, o va visi pakalimai lietvamzdziai ir kitos smulkmenos antra tiek…. taigi beliko susukti tik vejalentes, o jų reikia kuklių 100kv, plius dar ūkiniui kokių 50kv. lietvamzdzių namui suėjo apie 60m, apie 40m ūkiniui…. ne be reikalo sako, kad keturšlaitis stogas pats brangiausias… nu bet man taaaaaip gražu :)
dar lauke liko nutinkuoti pamatą, susukti lenteles ant vakarinės sienos, sudėti kryžiukus ant balkono ir terasos, ir…. viskas :) reikia dar tinko paskutinio sluoksnio, bet tik dėl savęs…. o kadangi poroj vietų noriu papuošt tas lygias sienas šiokiais tokiais ornamentais, tai šiemet tam laiko tikrai nebus….
terasos pakelt šiemet irgi tkriausiai nespėsim…. bet čia jau ne pats butiniausias reikalas, tai irgi gali būti kad teks palaukti iki pavasario…. na žiūrėsim :)
va kaip keičiasi namukas:

Rodyk draugams
Tvora arba kaip gera turėti 9a sklypą….

Pamenu, kaip apsitverėm senajį kiemą (9a)… atsirado toks saugumo ir jaukios erdvės jausmas….  to tikėjausi ir šįkart….  deja…. kai plotas toks tai gali tikėkit ko tik nori :)  bet ne apie jausmus aš čia….

dar pernai pavasarį kažkaip sugalvojom nusipirkti tinklą… ai dar buvo tie geri laikai kai ermitažas duodavo ir 25proc nuolaidą ir dar ten iš kortelės galėdavai atsiskaityt…. pirmiausiai tai tvorą rinkausi ne pagal kainą, o ėjau ir spaudžiau akutes :) bingo!!!! nesideformuoja… pakeliu akis i kainą… net silpna pasidaro… 418lt rulonas… o pagal pirminius paskaičiavimus reikia 8….. na betistorijos pabaiga tokia, kad išsiderėjom mes tuos rulonus po 250lt…. :)  paėmėm 10. tverti iškart negalėjom, nes turim truputį piktą kaimyna…. šį pavasarį ribos jau tiksliai įtvirtintos, taigi pirmyn :)  bet.. reikia stulpiukų… nei daug nei mažai… minimum 100…. kas bent kiek tuo domėjosi tai įsivaizduoja kainas…. sėdėjau skaičiavau ir reziume gavosi taip, kad pirkom juodą metalą…. per dieną tuos stulpiukus nugruntavom, vyrai išgręžė skylutes vielai  ir viskas… paskui jau įbetonuotus nudažiau du kartus…. kainų skitumas gavosi apie 1000-1200lt….

dėl tų pačių kaimynų sunaudojom ir tuos du papildomai nusipirktus rulonus ir teko dar du nupirkt…. ech…

sunkiausias darbas buvo išgręžt skyles žemėj….ieškojom bobcato, bet musu kaime nėr.. susiradom mažeikiuose, tai uzsiprašė beveik 1000lt, plius pats  atsivežk ir parvežk paskui…. nu totalus briedas sakyčiau…. suradau nuomuojamą benzinini gręžtuvą klaipėdoje. Tuo pačiu pasikviečiau tėvus į talką… jie tą gręžtuvą paėmė, paskui parvežė grįždami namo:)  kainavo visa nuoma 200lt :) vyras su mano tėčiu praktiškai visas skyles išgręžė per dieną…. žinoma į dienos pabaigą jau buvo visai negyvi…. o kitą dieną jau vos turėjo jėgų pabaigt likusias skyles….

pirmą dieną stulpiukus betonavom tryse, o kitas dvi jau dviese su uošviu… kai pagavau kampą, tai viskas ėjos kaip iš pypkės :) tas tris dienas nelijo, o ketvirtą kai davė lietaus, tai rūsio skylutes liko tik prisiminimas…. tai gerai, kad netinginiavom ir tvorą spėjom subetonuot….

pradžia:

prasidėjo pirmosios vyro atostogos, kuriu planas buvo perdangos šiltinimas… bet kai mes tos tvoros tiek laukėm, tai tik susižvalgėm…. ok ok… imam tvorą :)  galvojom nu kas čia tokio… vielą ištempiam tvorą užmetam ir viskas :) mhm… ir viskas… vielą tempėm visą dieną…. jos juk buvo 600m…. likusias keturias dienas tempėm tinklą…. siaubas…. paskui uošvis sukonstravo vartus vienus, vartelius antrus ir vartelius trečius :) taigi reikiama teritorija aptverta….

Rodyk draugams
Pavasari, aūūūūūūūūū!!!

Hmm, gal kas matėt pavasarį?? prisimenant praėjusius metus tai kovo 15 pradėjom kelti ūkinio karkasą…. mūsų žiemkenčių laukelis jau buvo žalias žalias, o sviego nebuvo nei kvapo….. na šiemet, deja, mūsų niekas nelepina….

nors pečiuką pasikuriam, bet vistiek dirbti jokio malonumo…. kai buvo šioks toks atšilimas, puoliau prie pirmojo šlykščiausio likusio darbo… bet jis pasirodė visai nieko ir gan greit ėjos… bet vėl grįžo žiema ir neberizikavau toliau to daryti….

kad nebutu šalčio tilto, tai sienų šiaudai turi sueiti su perdangos šiaudais. taigi perdanga pakabinta žemiau mūrloto. dedant šiaudus iš lauko  gavos taip, kad ten teko pasiaurinti kitką, o viduj liko medis… na skamba sudėtingai o atrodo taip:

toks dalykas gavosi ilgosiose sienose… taigi dabar kabinu tinklelį ir dedu ten labai labai lengvą plaušmolį :)  praktiškai šiaudus tik suvilgytus molio tyrėje.

labai bijojau šito darbo, bet viskas pasirodė paprasčiau :) trečdalį padariau per du pusdienius…

dabar atrodo maždaug taip:

antras susižavėjimo nebekeliantis darbas-  sienos mūrijimas… pradžioj atrodė nu kas čia yr.. sumūrysiu greit ir smagu :)  deja deja… radžioj pati ir skaldžiau plytas ir išsipjovinėjau (aplink duris darau tokį kantuką kad nereiktų apvadų, o ir du medžiai yra, kuriuos irgi reikia gražiai apeit) paskui jau vyras prisidėjo, bet vistiek.. realiai per diena sumūriju MAX 3 eiles… o dabar jau ir pasilipt reikia, nes nebepasiekiu, o koja savo šneka… na bet per kančias žvaigždes….

čia vonios siena:

tas vienas pagaliukas tik kreipiančioji, kuri nusiims… o kitas pagaliukas užsitinkuos.. o reikalingas jis bus stiklinei pertvarai tvirtinti :)  čia bus mūsų dušo kabina :)

o čia svetainės sienos fragmentas:

dar ilgai svarstėm, ką daryti su  viena pertvarėlė.. pradžioj sakėm darysim lentynėles, bet paskui sugalvojau kitaip (bet apie tai KODĖL, papasakosiu veliau.

žodžiu padarėm tokį nedidelį karkasiuką iš trijų statinių 5*5. iš virtuvės pusės susukom likutines lubų lenteles , kurios čia ir liks… dabar jos atrodo baisiai, bet ateity tikrai bus gražu :)

iš kitos pusės dviem kryptim susukom plonas reikutes  ir paskui viską padengiau plaušmoliu. per dieną šitą gabaliuką ir padariau… įvertinant tai, kad klaušmolį maišiausi rankomis :)

per žiemą dar padarytas nemažas darbas.. išvedžiota visa elektra :) skydelis:

čia aš nesuprantu nieko… čia jau vyro stichija :)  man svarbu veiktų :)

dar susukom viršutinio kambariuko karkasą… vienu momentu jau gailėjausi kar prasidėjom su tuo kambariu, nes kainuos jis mum papildomai nemažai, o ir knisiaus papildomo… bet kai padarėm karkasą…na smagus tas kambariukas bus…

ir viskas…tiek ir tenuveikėm  :(

na dar pažaidžiau su lempa, bet juk čia ne darbas….

radau senutę uošvių rūsy, tai truputį padailinau ir bus į mažąjį wc :)

Rodyk draugams
Žaidimų aikštelė

Atrodo toks nedidelis statinėlis, bet užtrukom gana nemažai prie jo, o dar ir nebaigėm…  na, kažkada pailsėjimui pabaigsim :)

bendrai vaizdelis atrodo maždaug taip:

visą namuką apsiūsim osb ir nualiejuosim tokia pat spalva kaip bus vakarinė namo siena :) ir stogas dar nusialiejuos tamsiai rudai… prie bendros sodybos masės, kp sakant :)

mažiui labiausiai patinka bezdžionių tiltas:

tarp medukų sudeti elementaraus vamzdžio gabaliukai :)  na kad medis nesiliestų vienas į kitą :)  pradžiai galvojom kokias gumeles dėt, bet kai pamatėm kainą, tai ačiū-  nereikia :) sukarpėm metrą vamzduko ir valio :)

senojoj aikštelėj šitą vietą buvom išsprendę elementariai.. ant viršaus susukom 5 skersmens medukus ir viskas… bet dabar turėti ploniausi rąstukai buvo 6, o tai jau pakankamai nemažai, tai riekėjo ieškot išeities… nuvažiavom į melestą- cinkuoto vamzdžio… metras- apie 20lt…. o maaaaaaaama mia… man  vėl plaukai pasišiaušė… juk reikia beveik 9m….. ok, ieškom alternatyvų… kažkaip netyčia vienam prekybcentry užkliuvo nikeliuoti  vamzdžiai… o dar trijų metrų ilgio… tai už 3 vnt su 20proc nulaida nesumokėjom nei 40lt :) gražiai išfrezavom skylutes ir štai taip sumovėm :)

čia pat matosi ir brangiausioji aikštelės dalis- tinklas… na bet nieko nepadarysi :) svarbu vaikai karstosi… dar reikia pabaigti sujungimus :) supirkta su kuo, tik va rankų laisvų nėr :)

na ir dar vienas smagumynas, kurį dičkis įveikė iškart.. nors nesitikėjau… o mažius jau irgi bando… taigi-  laipiojimo sienlė :) kai ją sumontavom tai stovėjau, žiūrėjau ir gerėjaus savimi :) pirmiausiai žinoma ieškoja, kas prekiautų tais akmenukais… būna jųs ten visokių… radau… vieneto kaina 9-15lt… o  reiktų jų bent 20… mmda… sumelė vėl nemenka…. nuvažiavau į vietines akmens apdirbimo dirbtuves.. sakau ar perpjautumėt akmenėlius pusiau ir išgręžtumėt skyles? na sako megintume :)  dar davė patarimų dėl tvirtinimo, tai aš iškart į laukus, pririnkau įdomesnių akmenėlių ir tokių kur viena pusė beveik ygi… užspalvinau ją ir nuvežiau :)  jis man tą lygią pusę pašlifavo, išgręžė skylutes ir ne kiaurai, o iki vidurio akmens… davė kažkokių atominių klijų ir paėmė 50LT :)  dar max 20-30lt sumokėjau už ilgasriegį, šaibutes, susipjaustėm įklijavom ir valio :)  beliko pritvirtint prie sienelės :)  ja patapo, sena nurašyta mokyklinė lenta :)  taigi ant jos galima dar ir piešti :)  atlaikė akmenėliai ir mane ir vyrą :)  o mes jau tikrai nesam menki :P

o čia atšventėm gimtadienius…  namelis atlaikė 6 suaugusius ir 2 vaikus :)

kažkada, prie vaikų supynių kabės ir mūsų suoliukas :)  bet tik tada kai jau gyvensim ten :)

Rodyk draugams
Elektra

Vakar man bebūnant netoli kaimo, gavau iš vyro SMS… joje tebuvo du žodžiai: “turim aliektrą” :)  bet kiek man laimės tie du žodžiai suteikė… jaučiausi kaip laimėjus milijoną :)))))   galėsim dabar išleist pailsėt mūsų generatorių :)

tik tokiu būdu sugalvojau, kaip tai įamžinti :)

Rodyk draugams
Pramogos vaikams

Auginame du berniokus :) vienam ant nosies 4, kitam jau visi 7…. Dičkio jau net gaila.. nes jis jau daugiau kaip puse savo gyvenimo gyvena statybų ritmu :) taigi nusprendėm pirmiausiai palepinti juos ir kai tik galėsim įbrist į sklypą- suręsti jiems žaidimų aikštelę.. kad galėtų būt ir šalia ir nenuobodžiautų statybų metu :)

senąjame kieme buvau suprojektavus štai tokią žaidimų aikštelę:

padarėm ją gana greitai :) vaikai kone vasarodavo joje, o mes su vyru palinguodavom ant suoliuko, o ir rytinė kava ant jo atrodydavo gerokai skanesnė :) bet bernai paaugo i veiklos norisi daugiau :) o ir vietos turim, tai kodėl ne :) pasipaišiau štai tokį piešinuką :)

man rodos veiklos bus gerokai daugiau :) viską atversim neaukšta tvorele ir atvešim mašiną smėlio.. tai gausis maždaug 40kv smėlio dėžė :)

dar labai patiko toks dalykėlis:

reiks pamėgint sumeistraut, tik kolkas nekyla minčių, ką galima panaudot vietoj to žiedo???

rąstai užsakyti, belieka parsivežti ir pameistraut :)

Rodyk draugams