BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Pirmieji patogumai :)

Vandenį name turėjom jau seniai… kraniukai buvo sudėti, tai šalto vandens turėjom visada, klozetą jau irgi senokai buvom pasistatę mažąjam wc. bet dabar turim visą vonią :) pirmoji graži patalpa pas mus :)

taigi vonią nutinkavau su Umka tinku… tinkavosi sunkiai ir nesigavo labai jau gražiai, bet… nekreipiu į tokias smulkmenas dėmesio :) kadangi nesigavo vienoda faktura, tai kažkaip margai gavosi, todėl teko dar ir nudažyti :) vaizdas maždaug toks:

čia matosi ir baltos lubos ir molines grindys….

apie grindis…. tik nutepus balto molio mišiniu vaizdas buvo įdomus :)  paskui su paprastu akmenuku užtryniau… paviršius pasidarė švelnus kaip šilkas :) tada pradėjau girdyti aliejum…. tao va gavos tas kas gavos…. turėjo būt šviesesnės bet gavos kas gavos… maždaug įsivaizduoju kur padaryta klaida, bet ar tikrai įsitikinsiu tik darydama virtuvės grindis…. tada ir parašysiu. paskui dar išvaškavau…. na iš prinipo ką galiu pasakyt…. vandeniui pakankamai atsparios. mechaniniam pažeidimam kaip čia pasakius… statant vonią pažeidėm truputį, bet viskas pataisoma :) iš esmės tai man patiko :)  virtuvėj nepraėjo noras tokias daryt, o va tambūre visgi klijuosim plyteles… per daug visko nešasi per jį….

kolkas tiek :)

Rodyk draugams
Tvora arba kaip gera turėti 9a sklypą….

Pamenu, kaip apsitverėm senajį kiemą (9a)… atsirado toks saugumo ir jaukios erdvės jausmas….  to tikėjausi ir šįkart….  deja…. kai plotas toks tai gali tikėkit ko tik nori :)  bet ne apie jausmus aš čia….

dar pernai pavasarį kažkaip sugalvojom nusipirkti tinklą… ai dar buvo tie geri laikai kai ermitažas duodavo ir 25proc nuolaidą ir dar ten iš kortelės galėdavai atsiskaityt…. pirmiausiai tai tvorą rinkausi ne pagal kainą, o ėjau ir spaudžiau akutes :) bingo!!!! nesideformuoja… pakeliu akis i kainą… net silpna pasidaro… 418lt rulonas… o pagal pirminius paskaičiavimus reikia 8….. na betistorijos pabaiga tokia, kad išsiderėjom mes tuos rulonus po 250lt…. :)  paėmėm 10. tverti iškart negalėjom, nes turim truputį piktą kaimyna…. šį pavasarį ribos jau tiksliai įtvirtintos, taigi pirmyn :)  bet.. reikia stulpiukų… nei daug nei mažai… minimum 100…. kas bent kiek tuo domėjosi tai įsivaizduoja kainas…. sėdėjau skaičiavau ir reziume gavosi taip, kad pirkom juodą metalą…. per dieną tuos stulpiukus nugruntavom, vyrai išgręžė skylutes vielai  ir viskas… paskui jau įbetonuotus nudažiau du kartus…. kainų skitumas gavosi apie 1000-1200lt….

dėl tų pačių kaimynų sunaudojom ir tuos du papildomai nusipirktus rulonus ir teko dar du nupirkt…. ech…

sunkiausias darbas buvo išgręžt skyles žemėj….ieškojom bobcato, bet musu kaime nėr.. susiradom mažeikiuose, tai uzsiprašė beveik 1000lt, plius pats  atsivežk ir parvežk paskui…. nu totalus briedas sakyčiau…. suradau nuomuojamą benzinini gręžtuvą klaipėdoje. Tuo pačiu pasikviečiau tėvus į talką… jie tą gręžtuvą paėmė, paskui parvežė grįždami namo:)  kainavo visa nuoma 200lt :) vyras su mano tėčiu praktiškai visas skyles išgręžė per dieną…. žinoma į dienos pabaigą jau buvo visai negyvi…. o kitą dieną jau vos turėjo jėgų pabaigt likusias skyles….

pirmą dieną stulpiukus betonavom tryse, o kitas dvi jau dviese su uošviu… kai pagavau kampą, tai viskas ėjos kaip iš pypkės :) tas tris dienas nelijo, o ketvirtą kai davė lietaus, tai rūsio skylutes liko tik prisiminimas…. tai gerai, kad netinginiavom ir tvorą spėjom subetonuot….

pradžia:

prasidėjo pirmosios vyro atostogos, kuriu planas buvo perdangos šiltinimas… bet kai mes tos tvoros tiek laukėm, tai tik susižvalgėm…. ok ok… imam tvorą :)  galvojom nu kas čia tokio… vielą ištempiam tvorą užmetam ir viskas :) mhm… ir viskas… vielą tempėm visą dieną…. jos juk buvo 600m…. likusias keturias dienas tempėm tinklą…. siaubas…. paskui uošvis sukonstravo vartus vienus, vartelius antrus ir vartelius trečius :) taigi reikiama teritorija aptverta….

Rodyk draugams
Pavasari, aūūūūūūūūū!!!

Hmm, gal kas matėt pavasarį?? prisimenant praėjusius metus tai kovo 15 pradėjom kelti ūkinio karkasą…. mūsų žiemkenčių laukelis jau buvo žalias žalias, o sviego nebuvo nei kvapo….. na šiemet, deja, mūsų niekas nelepina….

nors pečiuką pasikuriam, bet vistiek dirbti jokio malonumo…. kai buvo šioks toks atšilimas, puoliau prie pirmojo šlykščiausio likusio darbo… bet jis pasirodė visai nieko ir gan greit ėjos… bet vėl grįžo žiema ir neberizikavau toliau to daryti….

kad nebutu šalčio tilto, tai sienų šiaudai turi sueiti su perdangos šiaudais. taigi perdanga pakabinta žemiau mūrloto. dedant šiaudus iš lauko  gavos taip, kad ten teko pasiaurinti kitką, o viduj liko medis… na skamba sudėtingai o atrodo taip:

toks dalykas gavosi ilgosiose sienose… taigi dabar kabinu tinklelį ir dedu ten labai labai lengvą plaušmolį :)  praktiškai šiaudus tik suvilgytus molio tyrėje.

labai bijojau šito darbo, bet viskas pasirodė paprasčiau :) trečdalį padariau per du pusdienius…

dabar atrodo maždaug taip:

antras susižavėjimo nebekeliantis darbas-  sienos mūrijimas… pradžioj atrodė nu kas čia yr.. sumūrysiu greit ir smagu :)  deja deja… radžioj pati ir skaldžiau plytas ir išsipjovinėjau (aplink duris darau tokį kantuką kad nereiktų apvadų, o ir du medžiai yra, kuriuos irgi reikia gražiai apeit) paskui jau vyras prisidėjo, bet vistiek.. realiai per diena sumūriju MAX 3 eiles… o dabar jau ir pasilipt reikia, nes nebepasiekiu, o koja savo šneka… na bet per kančias žvaigždes….

čia vonios siena:

tas vienas pagaliukas tik kreipiančioji, kuri nusiims… o kitas pagaliukas užsitinkuos.. o reikalingas jis bus stiklinei pertvarai tvirtinti :)  čia bus mūsų dušo kabina :)

o čia svetainės sienos fragmentas:

dar ilgai svarstėm, ką daryti su  viena pertvarėlė.. pradžioj sakėm darysim lentynėles, bet paskui sugalvojau kitaip (bet apie tai KODĖL, papasakosiu veliau.

žodžiu padarėm tokį nedidelį karkasiuką iš trijų statinių 5*5. iš virtuvės pusės susukom likutines lubų lenteles , kurios čia ir liks… dabar jos atrodo baisiai, bet ateity tikrai bus gražu :)

iš kitos pusės dviem kryptim susukom plonas reikutes  ir paskui viską padengiau plaušmoliu. per dieną šitą gabaliuką ir padariau… įvertinant tai, kad klaušmolį maišiausi rankomis :)

per žiemą dar padarytas nemažas darbas.. išvedžiota visa elektra :) skydelis:

čia aš nesuprantu nieko… čia jau vyro stichija :)  man svarbu veiktų :)

dar susukom viršutinio kambariuko karkasą… vienu momentu jau gailėjausi kar prasidėjom su tuo kambariu, nes kainuos jis mum papildomai nemažai, o ir knisiaus papildomo… bet kai padarėm karkasą…na smagus tas kambariukas bus…

ir viskas…tiek ir tenuveikėm  :(

na dar pažaidžiau su lempa, bet juk čia ne darbas….

radau senutę uošvių rūsy, tai truputį padailinau ir bus į mažąjį wc :)

Rodyk draugams
Dūmelis :)

Raskite 10 skirtumų :)  o jei rimtai tai tik vieną…:

taigi taigi :) turim kaminą :) sumūrytas jis dar prieš kelias savaites…. , paskui meistras apskardino, o praėjusį savaitgalį pasijungėm laikiną buržuiką.  kadangi stogas dar nešiltintas, tai per daug stebuklo nebus, bet kad džiovina viską viduj tai jau išbandyta :)

va kokia nemaža :) čia pirties krosnis, tai dar ant viršaus akmenų prikrovėm, kurie akumuliuoja šilumą :)

trauka laukuose puiki.. net per gera :)

iki naujų metų truputį tinginiaujam… krapštom smulkmes visokias, o po naujų jau kai nebus baisinių šalčių- kibsim į sienas ir grindis :)

Rodyk draugams
Krosnis arba kaip aš tapau mūrininke :)

Orai subjuro, darbai apstojo… nervas ima…. o dar darbeliai, kurie turi tam tikrą seką ir be kurių negali daryt kitų darbų… žodžiu, kad pabaigt stogą, reikia iškišti kaminą… kad iškišt kaminą, reikia žinot ką prie jo jungsi :) kai sužinai ką prie jo jungsi- reikia tą daiktą ir turėti :)  kad jį turėtum, reikia turėt kampą, kur jį pasatatyti :)  taip nuo stogo atsiduriam prie sienų :)

jau beveik buvau susigundžius užsimergti ir pirkti kalvio viryklę:

neneigsiu… kaina man jo pasirodė astronominė… bet…

paskui kažkaip savaime gavos kad iš griuvėsių parsivežėm krūvelę  raudonų molinių plytų… nebrangiai nusipirkom naudotas pečiaus dalis… orkaitę nukniackinom iš uošvių :) ir kaip ir viskas…  vieną vakarą pabetonavom padą…. atėjo laikas krosniai :) turėjo mūrit uošvis, bet kažkaip užmatė jis mane tas plytas dedant ir sako: tai gal tu ir pasimūrik :) kadangi išvaizda man nebuvo paskutinėj vietoj :)  tai ir neatsisakiau :)  pirmos trys eilės nebuvo sunkios, o paskui tai žinoma.. visos durelės okaitės ir tt… ne tik mūrininką bet ir skulptorių vaidinau… baigės apskilusios plytos tai kiekvieną dar ir tašiau :) bet užtrukau tik dvi dienas :) rezultatu beveik patenkinta :) o kaip trauks- bus žinot, kai pajungs kaminą :) tikiuos savaitgalį jau kepsim kugelį :)

ir smagioji dalis, kad kainavo šitas triūsas lygiai 10 kartų mažiau, nei kalvis :)

papildymas:

niekur interneto platybėse neradau, kaip gražiai įleisti tą metalą į plytas… kiek visur mačiau, tai tiesiog ant molio užsodinti ir tiek.. taip buvo ir mano senojoj krosny, bet man tas nepatiko, nes po kiek laiko tas molis tiesiog ištrupėjo… taigi sumislyjau tiesiog gražiai išpjauti plytas… taigis paėmiau ir išpjoviau :P  užsodinau ant karščiui atsparaus silikono (?) ar kažko ten  ir psio :) plėtimuisi palikau po puse cm iš kiekvienos pusės. kaip laikys- bus matyt :)

vyrai apšiltino ir apskardino kaminą, tai jau ėmėm ir pakūrėm pečiuką :) valio valio !!! niekas nerūko nei per siūles, nei per kamino prijungimą… rūko, kaip ir priklauso tik per kaminą :)  netgi per gerai rūko :)  valio!!!

Rodyk draugams
Elektra

Vakar man bebūnant netoli kaimo, gavau iš vyro SMS… joje tebuvo du žodžiai: “turim aliektrą” :)  bet kiek man laimės tie du žodžiai suteikė… jaučiausi kaip laimėjus milijoną :)))))   galėsim dabar išleist pailsėt mūsų generatorių :)

tik tokiu būdu sugalvojau, kaip tai įamžinti :)

Rodyk draugams
Kazalinės ir dar šis tas…

Prieš keturias dienas iškėlėm vainiką :) kazalinės :) viskas ėjos gan greit iki kampų,… ten susivalgė tiek laiko ir tiek medienos… brrrrr…  na bet vistiek nieko nėr gražiau už keturšlaitį stogą :)

pradžioj perdangą buvo numatyta uždengti vieno pjovimo lentom, bet jas sudėjus vaizdelis nelabai man patiko… būtų reikėję kažkuo jas apkalti iš apačios… tai nusprendžiau kad nieko čia nepritaupysi ir paimt sukalt dviejų pjovimų lentas… kaip sekasi darbai užsuko pažiūrėti mūsų medienos tiekėjas, papasakojau apie savo mintis ir jis pasiūlė kitą variantą: imt lentutes, kurias jis ruošia prekybinių padėklų gamybai :) jų viena pusė graži, o kita nelabai, bet man tik vienos pusės ir tereikia gražios :) taigi taip ir padarėm.. liko šiek tiek likučių, nes tos lentutės trumpos, bet tikrai mažiau nei tikėjaus… o vietoj 500lt kainavo visos lubos tik 220lt. kaliau aš pati, nes vyrai su stogu darbavos, tai pabaigiau tik vakar… rankų nebejaučiu, bet vaizdas džiugina :):

kadangi vis dar neapsisprendžiam dėl stogo dangos, tai stoginiai darbai stovi… bet vakar paklojom laidą nuo stulpo iki ūkinio ir gal jau greit turėsim statybinę rozetę… nes iki šiol viską darėm su benzininiu generatorium…. dar užvežėm grunto, kurį sukasėm į vidų… :

Rodyk draugams
Šulinys

Prie to pačio kasinėjimo ir minties, kad betonui reiks vandens dar spėjom ir šulinį išsikast ) vandens ieškojo uošvis su virgulėm :) davė ir man pamėgint, na tikrai jausmas kai jos pradeda link žemys kažkoks paslaptingas…  taigi radom vietą.. tolokai nuo namo, bet kažkaip nerizikavom ir kasėm ten :)  kasė ne rankomis, bet žmogus kuris tikriausiai pusei Akmenės šulinius tokiu būdu iškasęs. veiksmas vyko labai greit. bijau pameluot ar ne per tris valandas susisukom :) suleidom 5 rentinius į žemę ir vieną ant viršaus. beprasidedant žiemai turėjome šulinį pilnut pilnutėlį su lig žeme.. vanduo krikštolinis :) pavasarį reiks tyrimus vandens pasidaryt :) bet dar rudenį gėriau ir kolkas gyva :)

Rodyk draugams