BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Pamatai

pamatai pamatai.. džiaugsmas ir skausmas… vėlgi.. jei rudenį nespėjam pasidary pamatų, statybų pradžia nusikelia į vėlyyyyyvą pavasarį, nes pamatus išliek, jie turi sustingt.. žodžiu laikas… vėlgi galvojom ką paprasčiau daryti patiems… buvom užsisvaigę apie plokštuminius pamatus, bet kadangi dar nežinojom tikslaus išplanavimo tai atisakėm šios minties, nes ten jau reikia išvedžiot ir kanalizaciją ir vandentiekį ir tt…

dar vienas reikalavimas buvo, kad pamatai būtų šilti… na čia ir prasidėjo išvedžiojima, kol aš galų gale sumislyjau tai, ką ir padrėm :) kasė tranšėjas mums ne statybininkas žmogus, tai vienur aukščiau, kitur žemiau… visur pasiekėm 1,3m nuo žemės paviršiaus,  o kitur ir daugiau….  na čia suėjo daugiau betono, bet ką padarysi :) taigi pylėm padą 50cm pločio. čia pirkom gatavą betoną, daug gruzo primetėm, paskui išlyginamąjį sluoksnį jau maišėm patys… čia buvo lengvoji dalis… paskui prasidėjo mano teorijos įgyvendinimas praktiškai….  taigi mintis buvo pasidaryti klojinius iš putplasčio :) taip atkrenta klojinių klausimas ir iškart turime apšiltintą pamatą :)taigi pripjovė man daug 30cm medukų,  nusipirkom kieto putplascio ir pirmyn susukinėt :) skamba paprasčiau nei buvo iį tikro.. dariau aš pati… žaidimo buvo, tiksliai jau nepamenu kiek truko.. dvi ar tris dienas. pradėjau nuo kampų:

ir kooooooks nerealus jausmas buvo kai priešingų kraštinių ilgiai sutapo!!! na ilgoji tik skyrėsi 1cm, vet per 14m manau tokia paklaida atleidžiama :)  taigi dėžutė atrodė taip:

taigi taigi, kadangi konstrukcija nebuvo pati stipriausia, tai mintis apie betoną iš kriaušės atkrito… beliko mašytis patiems.. kadangi visi aplink dirbantys, likom mes su uošviu :)  na ir prasidėjo ilgas ir nuoooooooobodu maratonas…  nes reikėjo paraleliai pilti betoną ir iš abiejų pusių užpylinėt… iš vidaus molis iš lauko žvyras…. aišku jau liko tik prisiminimas apie skausmus ir net ašaras iš nevilties, kai pili pili o atrodo tas pamatas nekyla… o pakelt reikėjo metrą… bet per kančias į žvaigždes :)

taigi.. aš be pertraukų, uošvis su dviem pravaikštom :) arėm 21 dieną… kelias dienas turėjom papildomą porą rankų.. vieną dieną atvažiavo dar kelios.. tada ėmėm kriaušę ir papildėm kiek greičiau viską…  tiek kiek leido klojiniai :)))) tuo pačiu paraleliai padarėm ir ūkinio pamatų padą :)

ir štai atėjo ta diena!!! jūs neįsivaizduojat koks jausmelis buvo pamačius šitą vaizdelį:

tai reiškė finišo tiesiąją!!!!

buvo jau lapkritis, bet kažkas iš aukščiau mus labai myli…. visas 21 dieną negavom lietaus… vieną dieną tai visur dangus su žeme maišės, o grynai virš mūsų sklypo ėjo melynas ruožas…  programą minimum mes padarėm :)

na, bet mes nebūtume mes, jei nepadarytume programos maximum :) ačiū mano tėvukui, kuris savo ramiais nervais ir auksinėm rankom, padedant vyrui ir uošviui padarė klojinius ūkiniui :) čia jau nežaidėm, pasiėmėm kriaušę ir užpildėm praktiškai per dieną.. kiek trūko padarėm kitą rytą.. akis mano jau buvo tiek atkalta jog iškart pasakiau, kad trūks 3-4 mišalkų.. sudėjom 3,5 :))) tai taigi dabar jau tikrai be sąžinės graužimo galėjom žiemot :) jau tikriausiai buvau tiek pervargus, kad galutinio rezultato net nebefotografavau :))) :

Rodyk draugams