BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Molis, molis… mooooolis…..

Nuo molio man jau bloga darosi…. neįsivaizduoju, kur tokį kiekį aš jo sukišau…. taigi nemažą vasaros darbų dal praleidau tinkuodama vidų… reikėjo nutinkuoti antru sluoksniu su tokiu geru plaušmoliu. tinkavau rankomis… faktūra man labai patiko… tokia grublėta, bet kaikur to tinko buvo per daug, tai truko džiūdamas, todl reikėjo trečio sluoksnio, o po jo jau sienos idealiai lygios gavos… na gal ir gerai… sunkiausia buvo kol atkasiau kaip maišytis skiedinį… pas mus molyje nemažai akmenukų, tai tinkuojant jie tiesiog siutina….  antram sluoksniui tai viskas ok, bet trečiam tai…. Gerai kad beveik laiku sugalvojom aplankyti kito siaudinio namo statytoją ir ten nusvito man protelis :)  taigi į bačką vyras prineša molio, daug vandens… as su drele ismaišau ir tą gauta skystimėlį perkošiu.  perkoštą skystymėlį pilu į vonią… per nakti molis atsisloksniuoja… viršuj likusį vandenį nusemiu ir turiu nuostabią molio tyrę, kurią maišant su smeliu gaunamas mišinys, su kuriuo dirbti vienas malonumas… gal čia nuskambejo sudėtingai, bet atkalus sistemą vonią tyrės pasidarydavau per pusantros valandos  :) kiek tokių vonių sunaudojau paskutiniam sluoksniui jau nebežinau… smėlio tai apie du kubus… tai it molio panašiai… nes maišau vienas prie vieno :)

čia matosi antras sluoksnis:

o čia jau trečiasis… tiesa, dar šlapias :)

atrodo maždaug taip :) o tų sienų daug pasirodo… tai va ir vargstu… bet šitas darbas jau baigtas :)

dar labai laukėme kada išsibetonuosim grindis…  ačiū uošviui už karučiu suvežtą mašiną smėlio į vidų… ir anytai už to smėlio išvyginimą… sutrombavau sulaistydama vandeniu ir paskui su dyyyydeliu mediniu plaktu :)  šiam darbui samdėm tuos pačius žmogelius kaip ir ūkiniui… atvažiavo ir išbetonavo per dieną :) gaila bet foto neturiu…. kažkur kitur matysis :) na betonas ir tiek :)

dar pastatėm ir sutvarkėm židinį:

čai tik matomas laikinas pajungimas į kaminą, kuris vėliau buvo pakeistas į normalų :)

paskui padarėm karščio kamerą, iš kurios šiluma paskirstoma į kitus kambarius… darėm iš specialios plokštės… na nepigus dalykas, bet dirbti tikrai vienas malonumas… jokių ten gipso sukiojimu, vatos dejimo.. klijavimo ir tt… o dar ta smarve nuo vatos (turejom senam name toki varianta padarytą, tai… )

tada likęs karkasas ir nutinkavau moliu viską :)  dar norėjau pažiūrėt ar tiktų kažkokia apdaila, tai vieną valandėlę skyriau palipdymui…. na labai malonus darbas…. relaxas nerealus :)  dabar šitas ornamentas jau nuvalytas, ieškau tinkamesnio. bet manau kažką sugalvosiu :)

Rodyk draugams
Perdanga arba kaip mes vos nepalūžom….

Nori nenori perdangą reikėjo šiltinti….. pirminis sumanymas buvo šiaudai… per žiemą jie ten buvo… bet kai atėjo TA diena, tai man net bloga darėsi…. KAIP ten reiks suket TIEK molio…KAIP išvedžiot ortakius….  jei atvirai tai tiesiog neturėjau tam jėgų visiškai… pradėjom skaičiuot kiek kainuotų paimt ir sumest at tos perdangos purplastį.. paprasta, greita….jei siltinant 30cm, tai kuklūs 3tlt…..bet tiek to…. pinigai uždirbami… ale buvo šeštadienis…  niekas nedirbo.. su niekuo neimanoma tartis…. o man dar toks kirbesys dūšioj… na kaip šiaudinis namas su putplastine perdanga…. na, sakau… pabandom, kas čia bus…. kaip eisis….

sukonstravo vyrs tokį pakelėją:

virvę panaudojom, tą, kurią kažkada radom pajury :) na ir pradėjom…. molio skiedinys, šiaudai, anr viršaus geras plaušmolis…. ėjosi kur kas lengviau nei tikėjausi…. vienintelis nepatogumas buvo pirmos dvi eilės palei perimetrą, nes reikėjo vos ne gulščiom…. ir kaip tik buvo prasidėję karščiai tai pastogėj temperatūra buvo lengvai tariant fantastiška :)

paskui prasidėjo šildymo vedžiojimas…. ortakiai pasislepe bendrame masyve….

žodžiu visus 80kv, plius šildymas, plius dar sieną kambariuko reikejo apsiūt iš išorės mes padarėm per 5 dienas :) sakyčiau visai neblogai :)

galutinis vaizdelis gavos toks…. (matosi pirmos dvi eiles sausos, kitur dar džiūsta):

dabar jau ten viskas išdžiuvę, šildymas išbandytas…. vyras net uzsilipo ir pavaikščiojo.. niekas nesulūžo :)

vienintelis tokio šiltinimo minusas- svoris….pas mus trys sijos buvo 5m, tai jos mazdaug centimetru ties viduriu įlinko :( ten kur buvo 4m- viskas gerai…. o kur dar jos trumpesnes tai jokių prioblemų :)

likusi perdangos dalis, kur bus palepinis kambariukas, siai dienai apsiltintas įcm vatos ir dar stogas siltinsis 20 arba 25cm vatos…. bet pamenu kažkurią dieną užėjo nebloga kruša, tai ruose kambariuose kur šiltinta šiaudais, krušos garsas vos vos girdejosi per langus.. o šiaip net nesitikėjo kad perėjus iš vieno kambario į kitą toks akivaizdus skirtumas :)

Rodyk draugams
Sustabdykit laiką!!!

Laikas lekia tiesiog kosminiu greičiu :( ir deja ne mūsų naudai :( žiema ant nosies, o dar tiek visko reikia padaryti…. atrodo ir netingim ir dirbam, bet…. nors yra sakančių, kad dviese namo nepastatyti, bet mes jį statom.. gal lėčiau nei norėtųsi, bet statom :) pabaigėm dėti šiaudus… paskutines tris eilės dėjom tikriausiai tris savaites… žiauru…

dar neplanuotai teko išvedžioti kanalizaciją :)  tai jau ir ūkiniam turim ją išvestą ir name jau visi taškai suvedžioti… taigi ir tai suvalgė laiko…

aną savaitę pradėjau apdirbinėti angokraščius :) namas pagaliau įgauna formas :)  ir man jau taip gražu.. nors darbas kruopštus ir vėl valgantis nemažai laiko, bet užtai paskui užteks tik vienu- dviem sluoksniais molio perbtaukt ir nebereiks žaist :) darau juos užapvalintus, tik ten kur jau tikrai žinau kad stovės spintelės- darau stačius :)

atrodo maždaug taip (tambūras) :

tai va, o tokie įejimai yra  trys ir dar 10 langų.. taigi žaidimo tikrai yra…

bet šį savaitgalį nutiko ir vienas geras dalykas :) atvažiavo mano tėvukai, dar pusdieniui užsuko šauni porelė ir pamėginom tinkuoti sieną :)  labai tikėjausi kad per savaitgalį pavyks nutinkuoti šiaurinę sieną iš vidaus, nes ji pas mus pati didžiausia (ty daugiausia tinkuojamo ploto, nes joje tik du maži langeliai ir vienos durys… taigi… nutinkavom mes ją :) bet… nutinkavom ne tik ją… šeštadienį nutinkavo VISĄ vidų!!!! grįžom negyvi ir sakėm sekmadienį jau nieko nebedarysim… bet… rytas už vakarą protingesnis.. atsikėlėm ir… nutinkavom šiaurinę sieną ir iš lauko :))) programa super maximum :) dabar vaisdelis nelabai koks :) bet nepamirštam kad tai tik pirmas sluoksnis :)  dar du laukia :) antrą tikimės spėt šiemet, o apdailinį jau tikriausiai paliksim pavasariui :)

taigi šiaurinė siena:

o čia buvau pries kelias dienas pamėginus kaip išvis tas reiklas darosi, tai po poros dienų jau buvo išdžiuvę… busima virtuvė :)

ir pabaigai…

jei kas norit pasiterliot su moliu, tai šeštadieniais prašom :) nes manau dar bent du-tris savaitgalius tuo užsiisim, jei tik šalčiai neprasidės :)

Rodyk draugams
Laukinės sienos

po truputį pradjom klibinti ir šiaudus… sandeliavom juos keliose vietose… dvi iš jų buvo vištų aptvarai…  taigi aptverti iki pat stogo, žodžiu ten neturėjo šansų užklysti jokia katė…  ir ką??? vienoje vištidėje buvo tik nugraužti kitkų šniūrai, o kitoj, tai taip sučečkavotos kitkos, kad aš jau buvau puolus į paniką… lėkiau apžiūrėti, kaip atprdp kitkos pastogėj ir pavėsinėj.. jos ten kaip tik sudėtos… tai nusiraminau… tuos susmulkintus šiaudus sudėjau į vidinių sienų plaušmolį :)

mano tėvukas savo atostogas paskyrė mums :) ačiū jam už tai.. jis pradjo slėgti šiaudus :) visą šiaurinę sieną slėgė kas dvi kitkas, nes mum su vyru nesigavo gražiai trijų suslėgt, tai ir tėtis net nebandė, bet po langu pamėgino tris slėgt ir viskas jam gavos… tai toliau jau kas tris slėgė…

čia šiaurinės sienos gabaliukas :)

Rodyk draugams
Vidinės sienos

Vidines sienas darom iš plaušmolio…

nuėmus pirmos eilės klojiniu, vaizdelis suneramino… bet paskui pasitaisė orai, ir kai išdžiuvo, tai super kaip patiko :) realiai tai  siena iš nieko :)  name pilna puikiausio molio…  ant kelio- kitkoms netikusių šiaudų… taigi viską sumaišom, dar šliūkštelim zvyro šiupeliuką ir wualia :) turim masę, kurią dedam į klojinius, sutrombuojam. Klojinius nuimu tą pačią dieną, tai ir nusiima gražiau ir džiūsta iškart geriau :) tiesa, labai pasijautė džiuvimas kai pradėjo pildytis laukinės sienos… viskas sulėtėjo… oro cirkuliacijos nebėr tokios geros, tai iškart jaučiasi… taigi ir name mėginsiu jau tikrai žinomas pertvarines sienas pasidaryt prieš dedant laukines sienas…

na o čia šiokie tokie pažaidimai… :)

matosi kaip keičiasi spalva džiūstant :)

žodžiu- plaušmolis JĖGA :)  man patinka :) o ir siena gana tiesi gaunasi ir tinkuoti ant jos gana lengva :) vieni pliusai!

kažkur perskaičiau, kad vidines sienas geriau daryti su kuo daugiau molio, nes jis akumuliuoja šilumą, o paskui ją atiduoda.. tai name darysiu jį galbūt sunkesnį… o ūkiniam tai kaip papuola :) na stengiuos kuo daugiau molio det…. bet, kaip gaunas nežinau :)  vienur matosi kad jo daugiau, kitur kad šiaudų daugiau..  na bet čia ne esmė :)  svarbu- siena gaunasi tikrai tvirta :)

Rodyk draugams
Pirmos savaitės pabaiga :)

Na, štai… prabėgo pirma darbo savaitė… tiesą sakant greitai ji pralėkė… išeiginių nebuvo… bet apetitas kyla bevalgant… vis norisi pažiūrėt, kaip atrodys tas ar anas… taip va ir kylam :) vakar pradėjom konstruoti stogą… Kadangi aš paniškai bijau aukščio, tai palikau šį darbą vyrams :) bet vyras gali prisijungti tik po darbo, tai neįsivaizduojamu būdu šiandien uošvis prikalbino mane užlipti ant stogo…. nežinau kaip, bet kartu prikabinom šešias gegnes, kurias ten viršuj dar pati ir išpjaustinėjau :) bet daugiau manęs ten varu neužvarys niekas… brrrrr….

šiandien  ryte paskambinau žmogeliui, kuris tiekia mums medieną.. sakau gal galit atvežt, jis man: taigi vakar atvežiau.. aš jam sakau, kad mes ją jau sunaudojom.. tai jis pasiūlė mum pailsėt :)))))

kadangi kieme mėtėsi pabandyta perpjaut kitka, tai nusivežiau ir pamėginau įkišt į karkasą… įsispraudė spraustinai :) taip smagiai pasirodė :)  laukiu nesulaukiu, kai pradėsim pildyt karkasą…

Rodyk draugams
Šiaudai

Didžiausias rudens galvos skausmas buvo šiaudai… žinojom, kad jų negavus svajones apie ateinančias kalėdas namuke galim pamiršti… šiaip ne taip po ilgų ieškojimų radom :) tiesa… rulonuose, na bet vis geriau negu nieko :) džiaugsmą prigesino transportavimo išlaidos, nors reikėjo vežti tik 15km. na svarbiausia šiaudai :) nurinkom nuo lauko 75 rulonus. Kvietrugiai…

karavanas atrodė taip:

deja deja, bet kitkatoriaus neturėjom.. prasidėjo vėl paieškos.. nežinau kiek apvažinėjom aplinkinių kaimų :) vieni ūkininkai nustebino geranoriškumu, kiti.. na bet apie juos neverta rašyt :) šiaip ne taip radom.. ty sutiko mum pagelbėt. kaip tyčia pamenu oras subjuro… laukėm, o kai išpuolė gera diena kibom į darbą…  pirma dieną oras leido vos porą valandų pasidarbuot.. kitą dieną jau plušėjom iš peties… šešiese…  nuo kiekvieno rulono atsimesdavo bent po vieną eilę, du rulonus visai atmetėm, bet suma sumarum gavom apie 700-750kitkų :) to pakaks namui ir dar kažkiek ūkiniui. sienom užteks abiejų, bet va stogo perdangai pritrūksim. Na bet jau keliai praminti tai gal rudenį jau bus paprasčiau :) tą patį vakarą vyrai dar jas ir suvežė į pastogę.. baigė jau po pirmos nakties, bet kaaaaaaaaaifas buvo nerealus!!! lauke, bet po stogu stovėjusios kitkos peržiemojo gerai, o pagrindinės ant pastogės išvis liux :) tikiuosi pelės  nebus pridariusios zbitkų :)

kitkavimo procesas:

Rodyk draugams