BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Kur karaliai pėsti vaikšto…

Gal kam atrodo ir per daug wc tokiam nedideliam name, bet mum jo reikėjo :)  gavosi jis toks šviesus ir mielas :)  smagi patalpėlė :)

iki puses iškalėm juodalksnio lentelem, truputi pasendinau, nudažiau baltai.  tapetai…  apie juos dar bus atskiras įrašas….

ir kažkada jau rodžiau seną uošvių lempikę, prikeltą naujam gyvenimui :)

Rodyk draugams
Pirmieji patogumai :)

Vandenį name turėjom jau seniai… kraniukai buvo sudėti, tai šalto vandens turėjom visada, klozetą jau irgi senokai buvom pasistatę mažąjam wc. bet dabar turim visą vonią :) pirmoji graži patalpa pas mus :)

taigi vonią nutinkavau su Umka tinku… tinkavosi sunkiai ir nesigavo labai jau gražiai, bet… nekreipiu į tokias smulkmenas dėmesio :) kadangi nesigavo vienoda faktura, tai kažkaip margai gavosi, todėl teko dar ir nudažyti :) vaizdas maždaug toks:

čia matosi ir baltos lubos ir molines grindys….

apie grindis…. tik nutepus balto molio mišiniu vaizdas buvo įdomus :)  paskui su paprastu akmenuku užtryniau… paviršius pasidarė švelnus kaip šilkas :) tada pradėjau girdyti aliejum…. tao va gavos tas kas gavos…. turėjo būt šviesesnės bet gavos kas gavos… maždaug įsivaizduoju kur padaryta klaida, bet ar tikrai įsitikinsiu tik darydama virtuvės grindis…. tada ir parašysiu. paskui dar išvaškavau…. na iš prinipo ką galiu pasakyt…. vandeniui pakankamai atsparios. mechaniniam pažeidimam kaip čia pasakius… statant vonią pažeidėm truputį, bet viskas pataisoma :) iš esmės tai man patiko :)  virtuvėj nepraėjo noras tokias daryt, o va tambūre visgi klijuosim plyteles… per daug visko nešasi per jį….

kolkas tiek :)

Rodyk draugams
Molis, molis… mooooolis…..

Nuo molio man jau bloga darosi…. neįsivaizduoju, kur tokį kiekį aš jo sukišau…. taigi nemažą vasaros darbų dal praleidau tinkuodama vidų… reikėjo nutinkuoti antru sluoksniu su tokiu geru plaušmoliu. tinkavau rankomis… faktūra man labai patiko… tokia grublėta, bet kaikur to tinko buvo per daug, tai truko džiūdamas, todl reikėjo trečio sluoksnio, o po jo jau sienos idealiai lygios gavos… na gal ir gerai… sunkiausia buvo kol atkasiau kaip maišytis skiedinį… pas mus molyje nemažai akmenukų, tai tinkuojant jie tiesiog siutina….  antram sluoksniui tai viskas ok, bet trečiam tai…. Gerai kad beveik laiku sugalvojom aplankyti kito siaudinio namo statytoją ir ten nusvito man protelis :)  taigi į bačką vyras prineša molio, daug vandens… as su drele ismaišau ir tą gauta skystimėlį perkošiu.  perkoštą skystymėlį pilu į vonią… per nakti molis atsisloksniuoja… viršuj likusį vandenį nusemiu ir turiu nuostabią molio tyrę, kurią maišant su smeliu gaunamas mišinys, su kuriuo dirbti vienas malonumas… gal čia nuskambejo sudėtingai, bet atkalus sistemą vonią tyrės pasidarydavau per pusantros valandos  :) kiek tokių vonių sunaudojau paskutiniam sluoksniui jau nebežinau… smėlio tai apie du kubus… tai it molio panašiai… nes maišau vienas prie vieno :)

čia matosi antras sluoksnis:

o čia jau trečiasis… tiesa, dar šlapias :)

atrodo maždaug taip :) o tų sienų daug pasirodo… tai va ir vargstu… bet šitas darbas jau baigtas :)

dar labai laukėme kada išsibetonuosim grindis…  ačiū uošviui už karučiu suvežtą mašiną smėlio į vidų… ir anytai už to smėlio išvyginimą… sutrombavau sulaistydama vandeniu ir paskui su dyyyydeliu mediniu plaktu :)  šiam darbui samdėm tuos pačius žmogelius kaip ir ūkiniui… atvažiavo ir išbetonavo per dieną :) gaila bet foto neturiu…. kažkur kitur matysis :) na betonas ir tiek :)

dar pastatėm ir sutvarkėm židinį:

čai tik matomas laikinas pajungimas į kaminą, kuris vėliau buvo pakeistas į normalų :)

paskui padarėm karščio kamerą, iš kurios šiluma paskirstoma į kitus kambarius… darėm iš specialios plokštės… na nepigus dalykas, bet dirbti tikrai vienas malonumas… jokių ten gipso sukiojimu, vatos dejimo.. klijavimo ir tt… o dar ta smarve nuo vatos (turejom senam name toki varianta padarytą, tai… )

tada likęs karkasas ir nutinkavau moliu viską :)  dar norėjau pažiūrėt ar tiktų kažkokia apdaila, tai vieną valandėlę skyriau palipdymui…. na labai malonus darbas…. relaxas nerealus :)  dabar šitas ornamentas jau nuvalytas, ieškau tinkamesnio. bet manau kažką sugalvosiu :)

Rodyk draugams
Pavasari, aūūūūūūūūū!!!

Hmm, gal kas matėt pavasarį?? prisimenant praėjusius metus tai kovo 15 pradėjom kelti ūkinio karkasą…. mūsų žiemkenčių laukelis jau buvo žalias žalias, o sviego nebuvo nei kvapo….. na šiemet, deja, mūsų niekas nelepina….

nors pečiuką pasikuriam, bet vistiek dirbti jokio malonumo…. kai buvo šioks toks atšilimas, puoliau prie pirmojo šlykščiausio likusio darbo… bet jis pasirodė visai nieko ir gan greit ėjos… bet vėl grįžo žiema ir neberizikavau toliau to daryti….

kad nebutu šalčio tilto, tai sienų šiaudai turi sueiti su perdangos šiaudais. taigi perdanga pakabinta žemiau mūrloto. dedant šiaudus iš lauko  gavos taip, kad ten teko pasiaurinti kitką, o viduj liko medis… na skamba sudėtingai o atrodo taip:

toks dalykas gavosi ilgosiose sienose… taigi dabar kabinu tinklelį ir dedu ten labai labai lengvą plaušmolį :)  praktiškai šiaudus tik suvilgytus molio tyrėje.

labai bijojau šito darbo, bet viskas pasirodė paprasčiau :) trečdalį padariau per du pusdienius…

dabar atrodo maždaug taip:

antras susižavėjimo nebekeliantis darbas-  sienos mūrijimas… pradžioj atrodė nu kas čia yr.. sumūrysiu greit ir smagu :)  deja deja… radžioj pati ir skaldžiau plytas ir išsipjovinėjau (aplink duris darau tokį kantuką kad nereiktų apvadų, o ir du medžiai yra, kuriuos irgi reikia gražiai apeit) paskui jau vyras prisidėjo, bet vistiek.. realiai per diena sumūriju MAX 3 eiles… o dabar jau ir pasilipt reikia, nes nebepasiekiu, o koja savo šneka… na bet per kančias žvaigždes….

čia vonios siena:

tas vienas pagaliukas tik kreipiančioji, kuri nusiims… o kitas pagaliukas užsitinkuos.. o reikalingas jis bus stiklinei pertvarai tvirtinti :)  čia bus mūsų dušo kabina :)

o čia svetainės sienos fragmentas:

dar ilgai svarstėm, ką daryti su  viena pertvarėlė.. pradžioj sakėm darysim lentynėles, bet paskui sugalvojau kitaip (bet apie tai KODĖL, papasakosiu veliau.

žodžiu padarėm tokį nedidelį karkasiuką iš trijų statinių 5*5. iš virtuvės pusės susukom likutines lubų lenteles , kurios čia ir liks… dabar jos atrodo baisiai, bet ateity tikrai bus gražu :)

iš kitos pusės dviem kryptim susukom plonas reikutes  ir paskui viską padengiau plaušmoliu. per dieną šitą gabaliuką ir padariau… įvertinant tai, kad klaušmolį maišiausi rankomis :)

per žiemą dar padarytas nemažas darbas.. išvedžiota visa elektra :) skydelis:

čia aš nesuprantu nieko… čia jau vyro stichija :)  man svarbu veiktų :)

dar susukom viršutinio kambariuko karkasą… vienu momentu jau gailėjausi kar prasidėjom su tuo kambariu, nes kainuos jis mum papildomai nemažai, o ir knisiaus papildomo… bet kai padarėm karkasą…na smagus tas kambariukas bus…

ir viskas…tiek ir tenuveikėm  :(

na dar pažaidžiau su lempa, bet juk čia ne darbas….

radau senutę uošvių rūsy, tai truputį padailinau ir bus į mažąjį wc :)

Rodyk draugams
Ačiū boboms ir jų vasarai :)

o jei rimtai, tai ačiū bobų vasarai :) per ją nutinkavom visą namą antru sluoksniu!!!

žiūriu, kad nuo paskutinio įrašo vėl lygiai menuo… vadinas lygiai tiek užtrukom su tinkavimu… Daug… žiauriai daug laiko suvalgė angokraščiai, o antras sluoksnis suvalge apie 9 dienas gryno darbo… fiziškai sunkus… vakar net norejau nufilmuot kaip tas tinkavimas atrodo… nes kam pasakai tai atrodo, nu kas čia tokio.. o realiai tai imi cepelino dydžio tinko gabalą ir įtrini į sieną, toliau kitą ir pritrini prie jo… žodžiu kaip krekžd lipdai savo namelį :) bet psio, jau ramiau :) ir tikrai manau kad spės išdžiūt, nes pabaigai palikom sienas kurios gauna saules ir vejo…  šiaurinė siena džiūsta dar dabar, nos nutinkuota buvo pati pirma:

pietinė gavo saulės ir išdžiuvo per dieną :)  tas nėr baisiai gerai nes keliose vietose radau super mikro įtrūkimus:

na ir vakarinė dalis, kurią baigėm vakar:

čia matosi išneštas karkasas, nes tiek vakarinėj tiek dalyje pietinės sienos kalsim lenteles… nes būtent tokie pas mus vyraujantys vejai su lietum :(

į antrą sluoksnį dėjom gesintų kalkių, ir tikrai vandens geria gerokai mažiau nei gryno molio tinkas… žiūrėsim kaip atlaikys žiemą…

porą dienų per tą mėnesį skyrėm “pailsėjimui” :) pasisodinom šilauogių eilutę:

pailsėjimui kabutėse, nes duobes jom reikėjo iškasti tokias pagerintas… kadangi pas mus molynas tai ir rūgščios žemės privežt… vakare su vyru sakėm, kad namą statyt lengviau :)

ir dar pasodinom sodo gabaliuką :) kriaušių ir obelų :) kaulavaisius palikom pavasariui :)

dabar lyg ir reiktų atsipūsti, bet dar norisi ir tą ir aną nuveikt :) tai bus matyt, kaip čia su tuo poilsiu :)

Rodyk draugams
Sustabdykit laiką!!!

Laikas lekia tiesiog kosminiu greičiu :( ir deja ne mūsų naudai :( žiema ant nosies, o dar tiek visko reikia padaryti…. atrodo ir netingim ir dirbam, bet…. nors yra sakančių, kad dviese namo nepastatyti, bet mes jį statom.. gal lėčiau nei norėtųsi, bet statom :) pabaigėm dėti šiaudus… paskutines tris eilės dėjom tikriausiai tris savaites… žiauru…

dar neplanuotai teko išvedžioti kanalizaciją :)  tai jau ir ūkiniam turim ją išvestą ir name jau visi taškai suvedžioti… taigi ir tai suvalgė laiko…

aną savaitę pradėjau apdirbinėti angokraščius :) namas pagaliau įgauna formas :)  ir man jau taip gražu.. nors darbas kruopštus ir vėl valgantis nemažai laiko, bet užtai paskui užteks tik vienu- dviem sluoksniais molio perbtaukt ir nebereiks žaist :) darau juos užapvalintus, tik ten kur jau tikrai žinau kad stovės spintelės- darau stačius :)

atrodo maždaug taip (tambūras) :

tai va, o tokie įejimai yra  trys ir dar 10 langų.. taigi žaidimo tikrai yra…

bet šį savaitgalį nutiko ir vienas geras dalykas :) atvažiavo mano tėvukai, dar pusdieniui užsuko šauni porelė ir pamėginom tinkuoti sieną :)  labai tikėjausi kad per savaitgalį pavyks nutinkuoti šiaurinę sieną iš vidaus, nes ji pas mus pati didžiausia (ty daugiausia tinkuojamo ploto, nes joje tik du maži langeliai ir vienos durys… taigi… nutinkavom mes ją :) bet… nutinkavom ne tik ją… šeštadienį nutinkavo VISĄ vidų!!!! grįžom negyvi ir sakėm sekmadienį jau nieko nebedarysim… bet… rytas už vakarą protingesnis.. atsikėlėm ir… nutinkavom šiaurinę sieną ir iš lauko :))) programa super maximum :) dabar vaisdelis nelabai koks :) bet nepamirštam kad tai tik pirmas sluoksnis :)  dar du laukia :) antrą tikimės spėt šiemet, o apdailinį jau tikriausiai paliksim pavasariui :)

taigi šiaurinė siena:

o čia buvau pries kelias dienas pamėginus kaip išvis tas reiklas darosi, tai po poros dienų jau buvo išdžiuvę… busima virtuvė :)

ir pabaigai…

jei kas norit pasiterliot su moliu, tai šeštadieniais prašom :) nes manau dar bent du-tris savaitgalius tuo užsiisim, jei tik šalčiai neprasidės :)

Rodyk draugams
Laukinės sienos

po truputį pradjom klibinti ir šiaudus… sandeliavom juos keliose vietose… dvi iš jų buvo vištų aptvarai…  taigi aptverti iki pat stogo, žodžiu ten neturėjo šansų užklysti jokia katė…  ir ką??? vienoje vištidėje buvo tik nugraužti kitkų šniūrai, o kitoj, tai taip sučečkavotos kitkos, kad aš jau buvau puolus į paniką… lėkiau apžiūrėti, kaip atprdp kitkos pastogėj ir pavėsinėj.. jos ten kaip tik sudėtos… tai nusiraminau… tuos susmulkintus šiaudus sudėjau į vidinių sienų plaušmolį :)

mano tėvukas savo atostogas paskyrė mums :) ačiū jam už tai.. jis pradjo slėgti šiaudus :) visą šiaurinę sieną slėgė kas dvi kitkas, nes mum su vyru nesigavo gražiai trijų suslėgt, tai ir tėtis net nebandė, bet po langu pamėgino tris slėgt ir viskas jam gavos… tai toliau jau kas tris slėgė…

čia šiaurinės sienos gabaliukas :)

Rodyk draugams
Vidinės pertvaros…

dar pora darbo dienų ir turėčiau baigti visas vidines pertvaras…. jų nei daug nei mažai… apie 20m. aukštis 2,7m, plotis- 15cm…  daromos jos iš plaušmolio… veikti tikrai yra ką… per dvi dienas visą perimetrą pakeliu maždaug 50cm… rankos skauda kaip nežinau kas… o ir tas monotoniškas darbas lengvai tariant- užknisa… na bet jau nedaug liko….

va čia pvz sudėta apie 30 mašyklių plaušmolio:

likusios palubės, kurio suvalgo žiauriai daug laiko…:

na o šitų trijų kambarių vien siena bus bendra… sumūryta iš senų raudonų plytų :)

ir vistik… nors darbas sunkus, bet kaip šiaudinio namo neįsivaizduoju su kokiu skardiniu stogu, taip ir nelabai įsivaizduoju su kokiom gipsinėm pertvarom…

dar vienas pliusas, kad name labai daug molio… jį būtų reikėję iškasti ir išvežti, tai dabar tiesiog sudėjau jį į sienas :)

ps. jei planuojat tokias pertvaras, tai darykit jas kol dar nėra išorinių sienų… nes džiūsta taip laaaaaabai greit, o kai prdeda užsidarinėti laukinės sienos tai džiūvimo procesas ilgas ir nuobodus….

Rodyk draugams
Judam, krutam…

Uodai užvaldė mūsų kaimą… siaubas kažkoks… net dirbti nesinori, o dar kai tokie karščiai… na bet po truputuką judam pirmyn :)

šeštadienį turėjom tik pusdienį laiko ir kažkaip daug tingulio… tai pailsėjimui pakišom šiek tiek šiaudų į ūkinio sieną :) ištikro tai pornografija su tais pjaustymais, bet yr kaip yr :)  po tokio vargo šiaudų kišimas į namo karkasą turėtų būti vienas malonumas :)

kažkurią dieną sulaukėm pagrindinės apvalios sijos… ji eina vos ne per puse namo ir sveria daaaaaaug… labai daug… jau tikrai planavau samdyti kraną, kad ją pakelt… bet vietoj krano pasitarnavo du šaunūs berniokai :)  ačiū jiems už pagalbą ir sekamadienio popietę sija jau gulėjo savo vietoj :))) atrodo toks nieko rimto rąstelis, nu bet svorio tai jomajo….

čia ryškiai fotografavau ne aš… nes net nemačiau kaip tas spirgas ten pasikabino…

ps. atkreipkit dėmesį, kaip gražiai išskaptavau rąstų suleidimą :) širie rąstai bus atviri :)  ty nepasisleps sienose :)

kadangi buvo tokia proga, tai dar vyrukus išnaudojau ir buvo sumestos visas perdangos sijos :)  jos- 7*18cm obliuotos… šiandien pavakare namo plote nuo jų jau buvo šešėlis :))) beveik kaip po stogu :)))

Rodyk draugams
Kyla troba :)

Valio valio!!! pagaliau atėjo ir namo eilė :) darbus susiskirstėm taip, kad dabar iškeliam namą iki gegnių, o tada jau vyrai lipa ant stogo, o aš einu ūkinio sienų tvarkyt :)  nors dabar jau žiūriu, kad ir po namo stogu bus ką veikt.. na bet reiks…

karkasą mes darome vidinį.. ty vidurinį.. kaip pavadinsi taip nepagadinsi :)  nežinau ar tai gerai ar blogai, bet labai bijom medžio lauke :) renkasi gan greit :)  ir išvis kažkaip mes čia įdomiai jį darysim… žodžiu soikės, tada perdangos sijos, tada lubos, tik tada mūrlotai ir tada jau stogas… lubas reiks pasaugos uždengiant kažkuom… bet vienu šuviu-  du zuikiai… gegnės daug paprasčiau dedasi, kai yra ant ko normaliai vaikščiot… o kadangi vieno plovimo lentų jau negaug beturim, tai dabar pirkt jas, o paskui vel nuiminės ir dėt lubas.. na dvigubas darbas :)

statiniai 5*15 ir15*15.

teko pasieškoti ir naujų taškų iš kurių fotkinsiu :)

Rodyk draugams