BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Perdanga arba kaip mes vos nepalūžom….

Nori nenori perdangą reikėjo šiltinti….. pirminis sumanymas buvo šiaudai… per žiemą jie ten buvo… bet kai atėjo TA diena, tai man net bloga darėsi…. KAIP ten reiks suket TIEK molio…KAIP išvedžiot ortakius….  jei atvirai tai tiesiog neturėjau tam jėgų visiškai… pradėjom skaičiuot kiek kainuotų paimt ir sumest at tos perdangos purplastį.. paprasta, greita….jei siltinant 30cm, tai kuklūs 3tlt…..bet tiek to…. pinigai uždirbami… ale buvo šeštadienis…  niekas nedirbo.. su niekuo neimanoma tartis…. o man dar toks kirbesys dūšioj… na kaip šiaudinis namas su putplastine perdanga…. na, sakau… pabandom, kas čia bus…. kaip eisis….

sukonstravo vyrs tokį pakelėją:

virvę panaudojom, tą, kurią kažkada radom pajury :) na ir pradėjom…. molio skiedinys, šiaudai, anr viršaus geras plaušmolis…. ėjosi kur kas lengviau nei tikėjausi…. vienintelis nepatogumas buvo pirmos dvi eilės palei perimetrą, nes reikėjo vos ne gulščiom…. ir kaip tik buvo prasidėję karščiai tai pastogėj temperatūra buvo lengvai tariant fantastiška :)

paskui prasidėjo šildymo vedžiojimas…. ortakiai pasislepe bendrame masyve….

žodžiu visus 80kv, plius šildymas, plius dar sieną kambariuko reikejo apsiūt iš išorės mes padarėm per 5 dienas :) sakyčiau visai neblogai :)

galutinis vaizdelis gavos toks…. (matosi pirmos dvi eiles sausos, kitur dar džiūsta):

dabar jau ten viskas išdžiuvę, šildymas išbandytas…. vyras net uzsilipo ir pavaikščiojo.. niekas nesulūžo :)

vienintelis tokio šiltinimo minusas- svoris….pas mus trys sijos buvo 5m, tai jos mazdaug centimetru ties viduriu įlinko :( ten kur buvo 4m- viskas gerai…. o kur dar jos trumpesnes tai jokių prioblemų :)

likusi perdangos dalis, kur bus palepinis kambariukas, siai dienai apsiltintas įcm vatos ir dar stogas siltinsis 20 arba 25cm vatos…. bet pamenu kažkurią dieną užėjo nebloga kruša, tai ruose kambariuose kur šiltinta šiaudais, krušos garsas vos vos girdejosi per langus.. o šiaip net nesitikėjo kad perėjus iš vieno kambario į kitą toks akivaizdus skirtumas :)

Rodyk draugams
Dūmelis :)

Raskite 10 skirtumų :)  o jei rimtai tai tik vieną…:

taigi taigi :) turim kaminą :) sumūrytas jis dar prieš kelias savaites…. , paskui meistras apskardino, o praėjusį savaitgalį pasijungėm laikiną buržuiką.  kadangi stogas dar nešiltintas, tai per daug stebuklo nebus, bet kad džiovina viską viduj tai jau išbandyta :)

va kokia nemaža :) čia pirties krosnis, tai dar ant viršaus akmenų prikrovėm, kurie akumuliuoja šilumą :)

trauka laukuose puiki.. net per gera :)

iki naujų metų truputį tinginiaujam… krapštom smulkmes visokias, o po naujų jau kai nebus baisinių šalčių- kibsim į sienas ir grindis :)

Rodyk draugams
“Stogelis”

mmmdaaaa…. namas tik 100kv, o stogo gavosi beveik 260kv… siaubas…  plačios pastogės.. didžiulė terasa… bet yra kaip yra :) pastogių reikia, o terasa tai jau dabar gėėėėėris, o įsivaizduoju, kai bus grindys ir ttt… na bet čia ateity… žodžiu mano vyras pats vienas ir plevelę uždėjo ir visą šiferį sukalė :)  o orai tokie “nuostabūs” kaip tyčia pasitaikė… na bet- baigta!!!

na ir šiferis:

dabar tik laukiam gerų orų, kada meistrai galės atvažiuoti abu stogus nudažyti… nes iki šiol taip ir nebuvo tokios dienos….

Rodyk draugams
kazALINĖS

siaubas, kaip greitai bėga laikas :( nuo paskutinio įrašo praėjo jau visas mėnuo, o mes nelabai kur ir pasistūmėjom :(

pakyčių yra, bet gal ne tiek, kiek norėtųsi…  taigi kai jau turėjom sijas galėjom pradėt klot lubas :) nusprendėm iškart dėt geras… kad nebūtų dvigubo darbo vėliau, o ir dedant gegnes smagu turėti tvirtą pagrindą :)  taigi vyrai sukalė lubas… aš užlipau, kai jos jau buvo baigtos…:

plotas pasirodė įspūdingas… o nuo viršaus atsivėrė toks vaizdas… nieko mandro, bet kažkaip gražu:

tada pirmą kartą leptelėjau, koks vainas čia būtų kambariukas…. na ir prasidėjo svarstymai už ir prieš… reikia nereikia…. ir tt… galų gale nusprendėm, kad reikia…. ne tai kad būtinai reikia, bet būtų visai smagu… palėpiniai kambariai turi savo šarmo…. taigi, teko pakeisti stogo nuolydžio kampą pora laipsnių ir suorganizuoti langą….  stogangis stebuklo nepadarytų, tai gavosi tas, kas gavosi:

gegnės sukėlėm mes dviese su vyru :)  stebiuosi pati savim…. bet buvo smagu :)

kadangi darysim terasą prie namo su bendru stogu, tai reikėjo pamatų jai… vėl užtrukom… bet vakar jau viską baigėm :)  KAZALINĖS :) čia vaizdelis jau ir su terasos karkasu :)

namo pastogės bus maždaug 1,25m.  galėjom daryt ilgesnes, bet ir taip saulės suvalgys, tai gal užteks :) o stogo plotas tai fantastinis gavos :( bijau net pradėt skaičiuot….

šiandien vyrai jau pradėjo dėt plėvelę… nors orai nelepina :(  apeis  perimetru bent tris eiles ir galės pradėti dėti šiaudus į karkasą :) mažu reiks kokią talką paorganizuot :)))

Rodyk draugams
Stogas

Šiaip ne taip vyras pabaigė dengti stogą :) beliks jį tik nudažyti…  na bet šiam reikalui samdysim darbininkus su aparatūra… kodėl taip? todėl kad kainos skirtumas gaunasi nemažas, tai išmėginsim… jei viskas ok- name irgi taip darysim… jei ne, tai teks pakratyti piniginę iškart rudam stogui… brrrrr, tikiuos viskas bus gerai :)

danga eternit akmenės, gotika :)

vienam internetiniam portale papirkau aliejaus “LINOSEPAS”. na… nelabai man jis ties sakant, bet sueis :)  tai anyta nualiejavo daržinės lentas, o uošvis padarė vartus šiokius tokius :) glėtume pasislėpt jau daržinėj, ale vidinės sienos dar nėr :))))

Rodyk draugams
Kazalinės ir dar šis tas…

Prieš keturias dienas iškėlėm vainiką :) kazalinės :) viskas ėjos gan greit iki kampų,… ten susivalgė tiek laiko ir tiek medienos… brrrrr…  na bet vistiek nieko nėr gražiau už keturšlaitį stogą :)

pradžioj perdangą buvo numatyta uždengti vieno pjovimo lentom, bet jas sudėjus vaizdelis nelabai man patiko… būtų reikėję kažkuo jas apkalti iš apačios… tai nusprendžiau kad nieko čia nepritaupysi ir paimt sukalt dviejų pjovimų lentas… kaip sekasi darbai užsuko pažiūrėti mūsų medienos tiekėjas, papasakojau apie savo mintis ir jis pasiūlė kitą variantą: imt lentutes, kurias jis ruošia prekybinių padėklų gamybai :) jų viena pusė graži, o kita nelabai, bet man tik vienos pusės ir tereikia gražios :) taigi taip ir padarėm.. liko šiek tiek likučių, nes tos lentutės trumpos, bet tikrai mažiau nei tikėjaus… o vietoj 500lt kainavo visos lubos tik 220lt. kaliau aš pati, nes vyrai su stogu darbavos, tai pabaigiau tik vakar… rankų nebejaučiu, bet vaizdas džiugina :):

kadangi vis dar neapsisprendžiam dėl stogo dangos, tai stoginiai darbai stovi… bet vakar paklojom laidą nuo stulpo iki ūkinio ir gal jau greit turėsim statybinę rozetę… nes iki šiol viską darėm su benzininiu generatorium…. dar užvežėm grunto, kurį sukasėm į vidų… :

Rodyk draugams
Pirmos savaitės pabaiga :)

Na, štai… prabėgo pirma darbo savaitė… tiesą sakant greitai ji pralėkė… išeiginių nebuvo… bet apetitas kyla bevalgant… vis norisi pažiūrėt, kaip atrodys tas ar anas… taip va ir kylam :) vakar pradėjom konstruoti stogą… Kadangi aš paniškai bijau aukščio, tai palikau šį darbą vyrams :) bet vyras gali prisijungti tik po darbo, tai neįsivaizduojamu būdu šiandien uošvis prikalbino mane užlipti ant stogo…. nežinau kaip, bet kartu prikabinom šešias gegnes, kurias ten viršuj dar pati ir išpjaustinėjau :) bet daugiau manęs ten varu neužvarys niekas… brrrrr….

šiandien  ryte paskambinau žmogeliui, kuris tiekia mums medieną.. sakau gal galit atvežt, jis man: taigi vakar atvežiau.. aš jam sakau, kad mes ją jau sunaudojom.. tai jis pasiūlė mum pailsėt :)))))

kadangi kieme mėtėsi pabandyta perpjaut kitka, tai nusivežiau ir pamėginau įkišt į karkasą… įsispraudė spraustinai :) taip smagiai pasirodė :)  laukiu nesulaukiu, kai pradėsim pildyt karkasą…

Rodyk draugams