BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas


Tvora arba kaip gera turėti 9a sklypą….

Pamenu, kaip apsitverėm senajį kiemą (9a)… atsirado toks saugumo ir jaukios erdvės jausmas….  to tikėjausi ir šįkart….  deja…. kai plotas toks tai gali tikėkit ko tik nori :)  bet ne apie jausmus aš čia….

dar pernai pavasarį kažkaip sugalvojom nusipirkti tinklą… ai dar buvo tie geri laikai kai ermitažas duodavo ir 25proc nuolaidą ir dar ten iš kortelės galėdavai atsiskaityt…. pirmiausiai tai tvorą rinkausi ne pagal kainą, o ėjau ir spaudžiau akutes :) bingo!!!! nesideformuoja… pakeliu akis i kainą… net silpna pasidaro… 418lt rulonas… o pagal pirminius paskaičiavimus reikia 8….. na betistorijos pabaiga tokia, kad išsiderėjom mes tuos rulonus po 250lt…. :)  paėmėm 10. tverti iškart negalėjom, nes turim truputį piktą kaimyna…. šį pavasarį ribos jau tiksliai įtvirtintos, taigi pirmyn :)  bet.. reikia stulpiukų… nei daug nei mažai… minimum 100…. kas bent kiek tuo domėjosi tai įsivaizduoja kainas…. sėdėjau skaičiavau ir reziume gavosi taip, kad pirkom juodą metalą…. per dieną tuos stulpiukus nugruntavom, vyrai išgręžė skylutes vielai  ir viskas… paskui jau įbetonuotus nudažiau du kartus…. kainų skitumas gavosi apie 1000-1200lt….

dėl tų pačių kaimynų sunaudojom ir tuos du papildomai nusipirktus rulonus ir teko dar du nupirkt…. ech…

sunkiausias darbas buvo išgręžt skyles žemėj….ieškojom bobcato, bet musu kaime nėr.. susiradom mažeikiuose, tai uzsiprašė beveik 1000lt, plius pats  atsivežk ir parvežk paskui…. nu totalus briedas sakyčiau…. suradau nuomuojamą benzinini gręžtuvą klaipėdoje. Tuo pačiu pasikviečiau tėvus į talką… jie tą gręžtuvą paėmė, paskui parvežė grįždami namo:)  kainavo visa nuoma 200lt :) vyras su mano tėčiu praktiškai visas skyles išgręžė per dieną…. žinoma į dienos pabaigą jau buvo visai negyvi…. o kitą dieną jau vos turėjo jėgų pabaigt likusias skyles….

pirmą dieną stulpiukus betonavom tryse, o kitas dvi jau dviese su uošviu… kai pagavau kampą, tai viskas ėjos kaip iš pypkės :) tas tris dienas nelijo, o ketvirtą kai davė lietaus, tai rūsio skylutes liko tik prisiminimas…. tai gerai, kad netinginiavom ir tvorą spėjom subetonuot….

pradžia:

prasidėjo pirmosios vyro atostogos, kuriu planas buvo perdangos šiltinimas… bet kai mes tos tvoros tiek laukėm, tai tik susižvalgėm…. ok ok… imam tvorą :)  galvojom nu kas čia tokio… vielą ištempiam tvorą užmetam ir viskas :) mhm… ir viskas… vielą tempėm visą dieną…. jos juk buvo 600m…. likusias keturias dienas tempėm tinklą…. siaubas…. paskui uošvis sukonstravo vartus vienus, vartelius antrus ir vartelius trečius :) taigi reikiama teritorija aptverta….

Rodyk draugams
Ačiū boboms ir jų vasarai :)

o jei rimtai, tai ačiū bobų vasarai :) per ją nutinkavom visą namą antru sluoksniu!!!

žiūriu, kad nuo paskutinio įrašo vėl lygiai menuo… vadinas lygiai tiek užtrukom su tinkavimu… Daug… žiauriai daug laiko suvalgė angokraščiai, o antras sluoksnis suvalge apie 9 dienas gryno darbo… fiziškai sunkus… vakar net norejau nufilmuot kaip tas tinkavimas atrodo… nes kam pasakai tai atrodo, nu kas čia tokio.. o realiai tai imi cepelino dydžio tinko gabalą ir įtrini į sieną, toliau kitą ir pritrini prie jo… žodžiu kaip krekžd lipdai savo namelį :) bet psio, jau ramiau :) ir tikrai manau kad spės išdžiūt, nes pabaigai palikom sienas kurios gauna saules ir vejo…  šiaurinė siena džiūsta dar dabar, nos nutinkuota buvo pati pirma:

pietinė gavo saulės ir išdžiuvo per dieną :)  tas nėr baisiai gerai nes keliose vietose radau super mikro įtrūkimus:

na ir vakarinė dalis, kurią baigėm vakar:

čia matosi išneštas karkasas, nes tiek vakarinėj tiek dalyje pietinės sienos kalsim lenteles… nes būtent tokie pas mus vyraujantys vejai su lietum :(

į antrą sluoksnį dėjom gesintų kalkių, ir tikrai vandens geria gerokai mažiau nei gryno molio tinkas… žiūrėsim kaip atlaikys žiemą…

porą dienų per tą mėnesį skyrėm “pailsėjimui” :) pasisodinom šilauogių eilutę:

pailsėjimui kabutėse, nes duobes jom reikėjo iškasti tokias pagerintas… kadangi pas mus molynas tai ir rūgščios žemės privežt… vakare su vyru sakėm, kad namą statyt lengviau :)

ir dar pasodinom sodo gabaliuką :) kriaušių ir obelų :) kaulavaisius palikom pavasariui :)

dabar lyg ir reiktų atsipūsti, bet dar norisi ir tą ir aną nuveikt :) tai bus matyt, kaip čia su tuo poilsiu :)

Rodyk draugams
Elektra

Vakar man bebūnant netoli kaimo, gavau iš vyro SMS… joje tebuvo du žodžiai: “turim aliektrą” :)  bet kiek man laimės tie du žodžiai suteikė… jaučiausi kaip laimėjus milijoną :)))))   galėsim dabar išleist pailsėt mūsų generatorių :)

tik tokiu būdu sugalvojau, kaip tai įamžinti :)

Rodyk draugams
Sėja

Rudenį prisiminus :) kadangi sklypas apie 80arų, tai puse jo laikyt tuščio nesinorėjo, tai ėmėm ir užsėjom :) kvietrugiais, kad jei trūktų šiaudų kažkiek turėtume.. nos iš esmės iš tokio lauko jų juokas išeitų :) na nebent bulvėm sodint :)

čia nuotraukoj gerai matosi tas sodybinis trikampis. rotografuota iš rytinės pusės.

tie du kleveliai bus įvažiavimas :) uj, kaip laukiu pavasario ir žalumos…

Rodyk draugams